Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ: ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ

ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ: ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ: ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,79 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
КЛИМЕНКО Наталія Григорівна
УДК 351.862.4
ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ:
ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор наук з державного управління, професор
СИТНИК Григорій Петрович,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України,
завідувач відділу стратегічного аналізу Департаменту стратегічних розробок.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор
РАДИШ Ярослав Федорович,
Національна академія державного управління при Президентові України,
професор кафедри управління охороною суспільного здоров’я;
доктор наук з державного управління, доцент
СУХОДОЛЯ Олександр Михайлович,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України,
заступник керівника управління – завідувач відділу проблем енергоефективності.
Захист відбудеться 13 травня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 у Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 11 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Чмига


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю забезпечення стійкого розвитку України в умовах зростання кількості та масштабів наслідків надзвичайних ситуацій (НС). Виникнення вказаних ситуацій супроводжується людськими жертвами, руйнуваннями, забрудненням довкілля, а наслідками НС є збитки та величезні витрати на їх ліквідацію, які у результаті глобалізаційних процесів справляють негативний вплив не лише на країну, що від них потерпає, а й на сусідні країни та світове співтовариство загалом. Тому сьогодні розробка дієвих заходів запобігання НС різного характеру є однією з найважливіших функцій держави стосовно забезпечення національної безпеки країни.
Водночас НС суттєво ускладнюють діяльність органів державного управління. Насамперед виникає необхідність комплексного врахування значно більшої кількості чинників, які впливають на прийняття державно-управлінських рішень, а потреба в своєчасності й адекватності їх подальшому розвитку НС зростає.
Зменшення часу на розроблення, прийняття та реалізацію управлінських рішень, зростання невизначеності та ризику, необхідність залучення з резервів додаткових ресурсів, наявність різних режимів функціонування системи державного управління в умовах НС свідчать про те, що державне управління у цій сфері має певні особливості. Їх урахування в діяльності органів державного управління в умовах НС дасть можливість зменшити вірогідність прийняття неадекватних управлінських рішень, сприятиме економії ресурсів та часу на ліквідацію наслідків НС, зменшенню збитків.
Дисертаційне дослідження базується на загальнотеоретичних працях вітчизняних науковців у сфері державного управління: В.Дзюндзюк, О.Кілієвича, В.Князєва, Н.Нижник, О.Оболенського, В.Цвєткова та іноземних авторів: Г.Атаманчука, Н.Глазунової, Е.Ведунга, В.Козбаненка та ін. Взято до уваги погляди на розробку та прийняття управлінських рішень, викладені в роботах В.Абчука, В.Бакуменка, Д.Дерлоу, Н.Карданської, Й.Кхола, О.Ларичева, Б.Литвака, С.Мосова, Ю.Тихомирова, Р.Трухаєва, Р.Фатхутдінова та ін.
Крім того, під час дослідження використовувалися праці, присвячені НС, національній, екологічній та воєнній безпеці, цивільному захисту, безпеці життєдіяльності, управлінню ризиком, вітчизняних вчених В.Бєгуна, В.Богдановича, В.Вітлінського, Б.Данилишина, М.Єжеєва, А.Качинського, С.Наконечного, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ: ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок