Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ ПОРОШКІВ З РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ ПОРОШКІВ З РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ ПОРОШКІВ З РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,05 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Романова Зоряна Миколаївна
УДК 663.865 : 663.885
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ ПОРОШКІВ З РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ
ТА ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИХ НАПОЇВ
05.18.07 – Технологія продуктів бродіння
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті харчових технологій Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Кисла Любов Василівна, Український державний університет харчових технологій, директор Центру оцінки якості сировини та готової продукції.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, член кор. АТН України Маринченко Віктор Опанасович, Український державний університет харчових технологій;
кандидат технічних наук, завідувач лабораторією лікеро-горілчаного виробництва Ковальчук Володимир Петрович, Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів.
Провідна установа: Інститут харчової хімії і технології НАН України та Міністерства агропромислового комплексу України.
Захист відбудеться: “13” жовтня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.058.04 в аудиторії А-311 Українського державного університету харчових технологій за адресою: 252033, Київ-33, вул. Володимирська, 68.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного університету харчових технологій за адресою: 252033, Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “8” вересня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради к.т.н., с.н.с. Федоренченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Наше сьогодення характеризується несприятливими екологічними умовами. Екологічна ситуація на Україні погіршується наслідками Чорнобильської катастрофи.
Забруднення навколишнього середовища різноманітними токсичними хімічними речовинами, в основному промислового походження, та радіонуклідами визначає актуальність проблеми створення нових та поліпшення якості традиційних продуктів харчування з метою підвищення опірності організму до шкідливих факторів та прискорення вилучення з організму токсичних речовин, радіонуклідів, важких металів, тощо.
Це обумовлює потребу в продуктах, збагачених біологічно активними речовинами (БАР), що мають радіопротекторну дію та містять достатню кількість вітамінів. До таких речовин належать: пектин, клітковина, геміцелюлози, флавоноїди, каротиноїди, катехіни та інші. Всі ці БАР містяться у рослинній сировині, особливо в плодоовочевій. Продукти збалансованого харчування, виготовлені на основі рослинної сировини, повинні нівелювати дію негативних чинників.
Відомо, що при виробництві соків, нектарів та консервів з плодоовочевої сировини вичавки та серцевини плодів не використовують, а відправляють на годівлю худоби. При цьому разом з відходами втрачається від 5% до 30% біологічно цінних речовин.
Наявні технології отримання порошків, як напівфабрикатів для випуску продуктів харчової та консервної промисловості, передбачають багатостадійність технологічного процесу. Шкірки, серцевини і вичавки плодів та овочів в цьому випадку не використовують.
Нами запропонована і розроблена безвідходна технологія, якою передбачено використання всіх морфологічних частин рослинної сировини для отримання високодисперсних порошків (ВДП) з максимальним збереженням БАР сировини.
Появляється можливість на основі ВДП розробити збалансовані за вітамінним, амінокислотним і вуглеводним складом біодобавки та готові фітоконцентрати, сухі безалкогольні напої, а також основи для слабоалкогольних і лікеро-горілчаних напоїв, добавки та основи для хлібопекарських, кондитерських і макаронних виробів, соусів, кетчупів, киселів, кремів.
Тому розроблення безвідходної технології переробки плодоовочевої та ягідної сировини з максимальним збереженням БАР є своєчасною і актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ ПОРОШКІВ З РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок