Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ МАКРОГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК ТА ПОХІДНИХ ГІДРАЗИНУ

ПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ МАКРОГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК ТА ПОХІДНИХ ГІДРАЗИНУ

Назва:
ПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ МАКРОГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК ТА ПОХІДНИХ ГІДРАЗИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,76 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
На правах рукопису

Савельєв
Юрій Васильович
УДК 541.64:539.2
ПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ МАКРОГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК
ТА ПОХІДНИХ ГІДРАЗИНУ
02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті хімії високомолекуляних сполук НАН України
у відділі хімії лінійних полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Гетьманчук Юрій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри хімії високомолекулярних сполук
доктор хімічних наук, професор Швайка Олесь Павлович
Інститут фізико-хімії та вуглехімії НАН України, завідувач лабораторії
доктор хімічних наук, професор Братичак Михайло Миколайович
Державний університет “Львівська Політехніка”, завідувач кафедри
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка,
Міністерство освіти і науки України, кафедра фізичної та колоїдної хімії
Захист відбудеться “25” жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 при Інституті хімії високомолекулярних сполук НАН України /02160, м.Київ, Харківське шосе, 48, тел. (044) 559-03-86, факс (044) 552-40-64/.
З дисертацією можно ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (Харківське шосе, 48).
Автореферат розіслано “21” вересня 2000 р.
Учений секретар Спеціалізованої
вченої ради 26.179.01,
доктор хімічних наук Ю.М.Нізельський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В 1962 р. Чарльз Педерсен, виділив та ідентифікував макроцик-лічний поліефір як несподіваний продукт і виявив, що він має незвичайну спроможність утворю-вати комплекси з катйонами лужних металів. У 1967 р. він повідомив про серію синтезованих їм нових сполук, яким дав назву “краун-сполуки”. Відтоді дослідження із синтезу, властивостей, а та-кож застосування краун-сполук почали розвиватися швидкими темпами і привели до вийнятково важливих результатів. Крім фундаментальних досліджень в області краун-сполук, виявилися плід-ними і роботи з практичного їх застосування в найрізноманітніших областях, таких як органічний синтез, хімія полімерів, аналітична хімія, екстракція і розподіл йонів металів, біохімія і біофізика та ін. Не буде перебільшенням віднести відкриття краун-сполук до числа найбільш значних досяг-нень у хімії в другій половині XX століття. Вважається, що унікальні властивості краун-сполук дозволять істотно змінити наші уявлення в таких нових галузях наук, що знаходяться на стику хі-мії і біології, таких як хімія сполук типу “гість-хазяїн”, хімія біомеметиків, а також у сучасній тех-нології. З часу відкриття краун-сполук пройшло не так багато часу і нині вони стоять на порозі свого народження в якості комерційного продукту завдяки швидкому розвитку досліджень в ос-танні роки. Полімерні краун-сполуки та краун-сполуки прищеплені до твердої поверхні, вияв-ляються частіше краще мономерних аналогів для промислового застосування. Полімерні краун-сполуки краще обробляти, регенерувати, багаторазово використовувати у виді плівок, мембран, гранул. Крім того, можливість регулювання структури макромолекули і надмолекулярної орга-нізації полімерів дозволяє регулювати деякі їх властивості (розчинність, спроможність до набря-кання) і додавати нові властивості (йон-розподільну, біологічну активність, біосумісність, газопро-никність та ін.).І все ж велика частина досліджень у цій області доводиться на синтез і дослід-ження властивостей мономерних краун-сполук. Дослідженням в області полімернозв’язаних краун-сполук приділяється менша увага, незважаючи на незаперечний науковий і практичний інтерес та важливість цих досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі хімії лінійних полімерів ІХВС НАН України у відповідності з планами основних науково-дослідних робіт ІХВС НАН України, зокрема: “Створення нових поколінь полімерів з макроциклічними та іоногенними фрагментами, що мають комплексоутворюючі, вогнетривкі та інші специфічні властивості” (1990-1993 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ МАКРОГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК ТА ПОХІДНИХ ГІДРАЗИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок