Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТІВ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТІВ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ВЛАСЕНКО ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА
УДК 316. 62 – 057. 87 (048)
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТІВ
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія,
психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України
Науковий керівник: дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України, директор
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Національна академія державного управління
при Президентові України (м. Київ),
професор кафедри політології
кандидат філософських наук, доцент
Корнєв Микола Ничипорович,
Національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри соціальної психології
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН
України, лабораторія психології мас та організацій
Захист відбудеться „23” березня 2005 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 010033, м. Київ,33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий „22” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Чи не кожна психічна якість виконує окрім індивідуально-психологічної, ще й соціальну функцію. Ми говоримо про пам’ять, мислення, совість та інші властивості як в контексті індивідуальної життєдіяльності, так і суспільної онтології. Поняття спілкування, окрім зазначеної дуалістичності ракурсів, виступає у царині наук про суспільство ще й у якості парадигми. І автори, які досліджують спілкування як таке, і ті, що опредмечують його як спосіб буття культури, зазвичай починають свій огляд з ранніх праць К. Маркса, соціології Ф. Тенніса, Е. Дюркгайма, Дж. Міда і К. Мангайма, не залишаючи поза увагою і студій російських семіотиків – М. Бахтіна, Ю. Лотмана, психологів – Л. Виготського і Л. Буєвої, близького вітчизняним теренам М. Бубера. Це погляд, який має більш аніж поважну традицію. Варто згадати принаймні “Нікомахову етику” Аристотеля, яка починається з концептуального положення про визначальність спілкування для суспільного існування. Таке повсякчасне звернення до поняття спілкування зумовлює його перетворення на поняття загальне (як, наприклад, буття, людина тощо), що за своїм змістом виступає і як “найбагатше”, і як “найбідніше”. Фактично спілкування виступає символом, що розгортається реципієнтом, конкретизується у його культурному досвіді. Таким чином, окрім необхідності упрозорюється і недостатність поняття спілкування, можливість його осягнення лише через культуру. Таке співвідношення понять спілкування та культури і зумовлює необхідність їхнього сув‘язного дослідження. Окрім цього соціокультурного виміру, вагомим є і процесуальний, розкриття спілкування як перебігу. Саме пізнання спілкування як способу розгортання культури і як процесу є об’єктивно необхідним для соціальної психології. Постає актуальним розкриття спілкування як чинника формування соціальної свідомості й поведінки особистості, зокрема з’ясування його впливовості в контексті процесу професійної соціалізації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження входить до наукової теми лабораторії соціальної психології Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України “Особливості соціалізації учнівської та студентської молоді в умовах трансформації суспільства” (номер держреєстрації 0100U000544).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок