Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комп'ютер як засіб організації навчально - пізнавальної діяльності учнів на уроках історії (на матеріалах курсу стародавнього світу)

Комп'ютер як засіб організації навчально - пізнавальної діяльності учнів на уроках історії (на матеріалах курсу стародавнього світу)

Назва:
Комп'ютер як засіб організації навчально - пізнавальної діяльності учнів на уроках історії (на матеріалах курсу стародавнього світу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
Фоменко Андрій Вікторович
УДК 372.894:004
Комп'ютер як засіб організації навчально - пізнавальної діяльності учнів на уроках історії
(на матеріалах курсу стародавнього світу)
13.00.02 – теорія і методика навчання історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Пометун Олена Іванівна, Інститут педагогіки АПН України, завідувач кафедри історичної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Сиротенко Анатолій Йосипович, Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія діяльності позашкільних закладів, головний науковий співробітник;
кандидат педагогічних наук,
Жук Юрій Олексійович ,
заступник директора Інституту засобів навчання АПН України.
Провідна установа: Запорізький державний університет, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя, кафедра новітньої історії України.
Захист відбудеться “_11___” _квітня__ 2003 року о _1430_____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.06 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (06601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (06601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “___7____” _березня___ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук ________________ А.Г.Бульвінській
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Світове співтовариство сьогодні здійснює перехід від індустріального до інформаційного суспільства. Комп’ютерні та комунікаційні технології є цілком очевидними проявами інформаційної революції. Інформатизація освіти в силу специфіки самого процесу передачі знання вимагає ретельного відпрацьовування використовуваних технологій і можливостей їх широкого тиражування. Розвинені країни активно розробляють і підтримують комп'ютерні технології в освіті. Інтеграція України до єдиного світового простору викликає необхідність використання високотехнологічних інформаційних засобів навчання. Тому стає зрозумілою та зацікавленість, що виявляють до комп’ютера педагоги, які займаються пошуками шляхів адаптації школи до сучасного світу.
Розробка комп’ютерних технологій і засобів навчання розпочалася на терені України ще в 70-ті роки, але й сьогодні, незважаючи на всі зусилля як педагогів-ентузіастів, так і Міністерства освіти і науки, вони використовуються недостатньо і неефективно. Головними причинами цього є відсутність якісних комп’ютерних програм та слабка розробленість методичних питань комп’ютерного навчання.
Сучасний період реформування школи в цілому, та історичної освіти зокрема, потребує термінового розв’язання цієї проблеми. Застосовувані в сфері історичної освіти інформаційні технології мають сприяти розвитку цілісності та системності мислення учня, його уяви, мотивації до вивчення історії; дозволяють більш повно забезпечувати усі види його пізнавальної діяльності, формування відповідних умінь і навичок; індивідуалізувати процес навчання.
Застосування комп’ютера на уроках історії як засобу організації навчання потребує розв’язання цілої низки методичних питань: як розробити ефективну навчальну комп’ютерну програму, як поєднати її з традиційними для навчання історії засобами (картою, підручником, робочим зошитом тощо), як організувати навчально-пізнавальну діяльність учня на уроці, де застосовується комп’ютер, яким буде керівництво вчителя навчально-пізнавальною діяльністю учнів на такому уроці тощо. Відсутність відповідей на зазначені та інші питання поки що серйозно гальмує інтеграцію комп’ютерних технологій навчання в історичну освіту.
Дослідження проблеми використання комп’ютера як засобу організації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках історії пов’язано насамперед із загальною проблемою сучасного розуміння та визначення самого поняття “навчально-пізнавальна діяльність” в його психолого-дидактичному та історико-методичному сенсі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Комп'ютер як засіб організації навчально - пізнавальної діяльності учнів на уроках історії (на матеріалах курсу стародавнього світу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок