Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СТРАТЕГІЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

МОДЕЛЮВАННЯ СТРАТЕГІЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СТРАТЕГІЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,31 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 519.86:332.146.2
СОЛТИСІК Оксана Орестівна
МОДЕЛЮВАННЯ СТРАТЕГІЙ
СТАЛОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.03.02 —
економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Благун Іван Семенович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Корольов Олег Анатолійович
Київський національний торговельно-економічний
університет, професор кафедри статистики та
економетрії
кандидат економічних наук, доцент
Гур’янова Лідія Семенівна,
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри економічної кібернетики
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича,
кафедра економіко-математичного моделювання
Захист відбудеться 26 травня 2005 о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий 25 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкові перетворення економіки України торкнулись усіх сфер суспільних відносин як найбільш значних на регіональному рівні. Регіон, як цілісне економічне утворення зі своєю адміністративною структурою та наявним ресурсним потенціалом в деякій мірі визначає певну модель розвитку суспільства. Однією з таких моделей є сталий розвиток, як форма розвитку чи прогресу суспільства, яка задовольняє потреби сьогоднішнього покоління та не обмежує можливості майбутніх поколінь забезпечувати своє існування.
На даний час принципи сталого розвитку визнані визначальними принципами розвитку держав та регіонів, що підтверджено такими фундаментальними документами, як “Повістка дня на ХХІ століття” Всесвітньої конференції з навколишнього середовища та розвитку 1992 року в Ріо-де-Жанейро.
Проблема зміни характеру розвитку суспільства виникла у зв’язку з загрозою зникнення людини як біологічного виду. Людство усвідомило, що воно стоїть перед вибором — глобальна катастрофа, самознищення у випадку збереження принципів і тенденцій традиційного шляху або здійснення нової парадигми розвитку.
В методологічному аспекті досліджена складна проблема виключає будь-які інтуїтивні підходи і вимагає використання сучасних методів системного аналізу та моделювання для представлення вказаних взаємодій в математичних моделях, які забезпечені відповідною інформативною базою.
На даний час у вітчизняній та світовій науці проводяться певні розробки в сфері економіко-математичного моделювання розвитку регіональних систем, серед яких проблемам сталого розвитку регіонів присвячені роботи Адаменка О., Благуна І., Борщука Є., Братути О., Гейця В., Гурмана В., Долішнього М., Забродного В., Кізима М., Корольова О., Кучіна Б., Михасюка І., Раяцкаса Р., Рюміної Є., Сааті Т., Трегобчука В., Удовиченка В., Форрестера Дж.та ін.
Однак в більшості випадків автори моделей такого типу обмежуються створенням математичних моделей, не беручи до уваги процес наповнення їх реальною інформацією. Крім того, існуючі підходи до моделювання регіону потребують серйозних коректив при врахуванні принципів сталого розвитку.
У зв’язку з вище сказаним розробка концепції сталого розвитку регіону на основі використання математичних моделей та її практична реалізація на прикладі конкретного регіону є актуальною проблемою на сучасному етапі розвитку.
Актуальність даної проблеми, її теоретичне та практичне значення, необхідність розробки інструментарію для формування стратегії сталого розвитку регіону обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету та задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СТРАТЕГІЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок