Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИХ ОЛІГОМЕРІВ НА ОСНОВІ МОНОМЕРІВ ПІРОЛІЗНИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПРОДУКТІВ С4 ТА С5

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИХ ОЛІГОМЕРІВ НА ОСНОВІ МОНОМЕРІВ ПІРОЛІЗНИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПРОДУКТІВ С4 ТА С5

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИХ ОЛІГОМЕРІВ НА ОСНОВІ МОНОМЕРІВ ПІРОЛІЗНИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПРОДУКТІВ С4 ТА С5
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,94 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
ГУДЗЕНКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК: 54-39:54-129:547.31
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИХ ОЛІГОМЕРІВ НА ОСНОВІ МОНОМЕРІВ ПІРОЛІЗНИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПРОДУКТІВ С4 ТА С5
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі олігомерів і синтетичних каучуків та відділі полімерних композицій Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Лебедєв Євген Вікторович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу полімерних композицій
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук
Шерстюк Валентин Петрович
Національний технічний університет України НТУУ
МОН України, "Київський політехнічний інститут",
професор кафедри технології поліграфічного виробництва
доктор хімічних наук
Шевченко Валерій Васильович
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу хімії сітчастих полімерів
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра хімії високомолекулярних сполук
Захист відбудеться „__9__” червня 2004 року о _16___годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України / 02160, м. Київ, Харківське шосе, 48, тел. (044) 559-13-94, факс: (044) 552-40-64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м. Київ, Харківське шосе, 48)
Автореферат розісланий „___6__” травня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01
доктор хімічних наук Ю.М.Нізельський


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми.
Низькомолекулярні дієнові реакційноздатні олігомери - рідкі каучуки з функціональними кінцевими групами – є перспективною сировиною для одержання еластичних матеріалів різного призначення. Це пов’язано з перевагою методу хімічного формування еластомерів у порівнянні з традиційною технологією одержання гум. Тому вдосконалення процесу отримання та перероблення рідких каучуків, а також розроблення нових методів синтезу реакційноздатних дієнових олігомерів є актуальним завданням хімії високомолекулярних сполук. Перспективним шляхом вирішення цих завдань є використання радикальної полімеризації дієнових мономерів, яка дозволяє одностадійним методом отримувати олігомери з реакційноздатними кінцевими групами, для чого необхідні функціоналізовані ініціатори. Саме тому розроблення та пошук нових ініціаторів, здатних уводити в олігомери реакційноздатні функціональні групи, є актуальне завдання наукових досліджень.
До цього часу в Україні відсутні як виробництво каучуків, так і мономерів для них, тому нагальною для України є проблема пошуку нових нетрадиційних джерел для виробництва дієнових мономерів та їх полімеризації. Одним з таких джерел є фракції С4 та С5 продуктів піролізу нафтопродуктів, які утворюються при одержанні етилену та пропілену.
Важливо, що дієни, які містяться в цих фракціях, пропонується заполімеризувати без їх попереднього виділення. Це набагато спрощує і здешевлює технологію виробництва рідких каучуків та може в значній мірі покращити забезпечення українських підприємств каучуковою сировиною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана у відділі олігомерів і синтетичних каучуків ІХВС НАН України у відповідності до планів науково-дослідних робіт ІХВС НАН України в рамках тем „Синтез олігомерних термо- і фотоініціаторів та дослідження реакційноздатних олігомерів і блоккополімерів на їх основі” (2000-2001), № держ. реєстрації 0199U000467, та „Розробка реакційноздатних олігодієнових блоккополімерів з функціональними групами у боковому ланцюзі жорсткого блоку” (2002-2004), № держ. реєстрації 0194U023025, автор була виконавцем окремих розділів цих робіт.
Мета і завдання роботи.
Метою дисертаційної роботи є розроблення методу синтезу та вивчення основних властивостей реакційноздатних олігомерів на основі мономерів піролізних фракцій нафтопродуктів С4 і С5 при ініціюванні олігомеризації (гідро)пероксидами циклогексанону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ РЕАКЦІЙНОЗДАТНИХ ОЛІГОМЕРІВ НА ОСНОВІ МОНОМЕРІВ ПІРОЛІЗНИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПРОДУКТІВ С4 ТА С5

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок