Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТИТУЦІЙНО–ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

КОНСТИТУЦІЙНО–ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНО–ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ПЕТРІВ Ігор Миколайович
УДК 342.84
КОНСТИТУЦІЙНО–ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.02. – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі конституційного права і місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Національної академії наук України
Погорілко Віктор Федорович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,
завідувач відділу конституційного права і місцевого самоврядування,
заступник директора (м. Київ).
Офіційні опоненти:
професор кафедри конституційного права Юридичної академії МВС України, доктор юридичних наук, професор
Фрицький Олег Федорович (м.Дніпропетровськ);
заступник начальника кафедри Академії СБ України,
кандидат юридичних наук, доцент
Федоренко Владислав Леонідович (м. Київ).
Провідна установа – Національна Академія внутрішніх справ України,
кафедра конституційного права.
Захист відбудеться “24” вересня 2004 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий 21 серпня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Науковий інтерес до проблем національної безпеки в Україні, принципових засад організації та функціонування її системи органів, їх взаємовідносин з іншими органами державної влади має стійку тенденцію до зростання, адже з утворенням незалежної держави виникла нагальна потреба у створенні ефективного механізму національної безпеки.
Розв’язання проблеми конституційно-правових основ національної безпеки на науковому рівні зумовлює на сьогодні вироблення певних уніфікованих стандартів і теоретичних положень, які б спрямовувалися на практичне формування та законодавче закріплення відповідних моделей організації національної безпеки України. Така актуалізація свідчить про формування нового самостійного напряму в сучасному конституційному праві – конституційні основи національної безпеки.
Одним із найважливіших суб’єктів, покликаних забезпечувати національну безпеку України та передбачених Конституцією України, є Рада національної безпеки і оборони України (далі – РНБО України). Ст. 107 Конституції України встановлює, що “Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президентові України”. Зазначимо, що цей інститут є принципово новим у механізмі держави і системі органів державної влади. Нині майже відсутні наукові дослідження щодо нього, хоча роль цього інституту, відповідно до Конституції, є значною.
Науково–теоретичною базою дисертаційного дослідження стали наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених, які з різних позицій розглядають актуальні проблеми гарантування конституційного ладу, зокрема забезпечення національної безпеки. У процесі дослідження автор спирався на загальнотеоретичні й галузеві юридичні праці з питань національної безпеки, а також на теоретичні та практичні розробки інших наук, передусім у теорії воєнної безпеки, політології, науково–публіцистичні праці.
Теоретичною основою для зроблених у дисертаційному дослідженні висновків стали праці Аристотеля, Г. Гегеля, М.С. Грушевського, І. Канта, М.М. Коркунова, Н. Макіавеллі, Ш. Монтеск’є, Платона, Полібія та ін. Крім того, під час дисертаційного дослідження були використані роботи таких відомих сучасних вчених, як Г.В. Атаманчук, І.Л. Бачило, Б.П. Курашвілі, Б.М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНО–ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок