Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансові реформи в країнах Центральної та Східної Європи в процесі євроінтеграції

Фінансові реформи в країнах Центральної та Східної Європи в процесі євроінтеграції

Назва:
Фінансові реформи в країнах Центральної та Східної Європи в процесі євроінтеграції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Голубцова Оксана Анатоліївна
УДК 336.74(4)
Фінансові реформи в країнах Центральної та Східної Європи в процесі євроінтеграції
спеціальність 08.05.01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Бакаєв Леонід Олександрович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, доцент
Бураковський Ігор Валентинович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”,
професор кафедри економічної теорії
- кандидат економічних наук
Глущенко Світлана Василівна,
Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України,
вчений секретар
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин, м. Київ
Захист відбудеться “19” травня 2003 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “18” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Посилення інтеграційних процесів у світовій економіці ставлять конкретні вимоги до розвитку та функціонування національних господарчих систем. Існування в Західній Європі розвинутого інтеграційного угрупування – Європейського Союзу та наявність тісних економічних взаємозв’язків між країнами – членами ЄС та країнами Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) з перехідними економіками обумовили обрання вступу до ЄС як головного пріоритету економічної політики цих країн та характер здійснюваних економічних реформ, зокрема у фінансовій сфері. Співробітництво країн ЦСЄ з Євросоюзом в цій сфері не тільки відповідає геоекономічному напрямку їх інтеграційних стратегій, але в умовах глобалізації стає ключовим практичним засобом формування ефективної відкритої економіки.
Країни ЦСЄ з перехідними економіками за останнє десятиліття набули значного досвіду реформування своїх фінансових систем. Успіх фінансових реформ в більшості країн ЦСЄ дозволив не тільки подолати кризові явища, але і домогтися стійкого економічного зростання, здійснити трансформацію планової економіки в ринкову та стати першочерговими кандидатами до вступу до ЄС. Значний вплив на характер фінансових реформ в країнах ЦСЄ здійснює також сучасна глобалізаційна тенденція на міжнародних фінансових ринках.
Інтеграція України до європейського економічного простору, яку проголошено як приоритетний вектор входження до світового господарства, поставила на порядок денний всебічний розвиток фінансової системи країни та визначила основні приоритетні напрямки її реформування, такі як реформування банківської системи, фондового ринку, державних фінансів та валютної політики.
Зміст, цілі та шляхи реформування фінансових систем постсоціалістичних країн ЦСЄ багато в чому співпадають з приоритетними напрямками аналогічних реформ, які здійснює зараз Україна. Тому необхідність дослідження та використання в Україні досвіду реформування фінансових систем цих країн обумовило актуальність запропонованої теми дисертації.
У вітчизняній науковій літературі питання широкого співробітництва України з Євросоюзом, зокрема у фінансовій сфері, а також проблеми реформування економіки постсоціалістичних країн знайшли в роботах І.Бураковського, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Фінансові реформи в країнах Центральної та Східної Європи в процесі євроінтеграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок