Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МАГНІТНИХ АНОМАЛІЙ В АВТОМАТИЗОВАНОМУ РЕЖИМІ

ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МАГНІТНИХ АНОМАЛІЙ В АВТОМАТИЗОВАНОМУ РЕЖИМІ

Назва:
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МАГНІТНИХ АНОМАЛІЙ В АВТОМАТИЗОВАНОМУ РЕЖИМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Грищук Павло Іванович
УДК 550.838 (048)
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МАГНІТНИХ АНОМАЛІЙ
В АВТОМАТИЗОВАНОМУ РЕЖИМІ
04.00.22 – ГЕОФІЗИКА
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ — 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на геологічному факультеті кафедри геофізики Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук‚ професор
Гура Костянтин Олексійович,
Київський університет імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук‚
Орищенко Іван Васильович,
Інститут геологічних наук НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат геолого-мінералогічних наук
Ахметшин Василь Антонович,
Державне регіональне геологічне підприємство
«Північгеологія», провідний геофізик
Провідна установа: Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна
Національної Академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться « 11 » листопада 1999 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 при Київському університеті
імені Тараса Шевченка за адресою: 252022‚ м. Київ‚ вул. Васильківська‚ 90.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252033, м. Київ, вул. Володимирська, 62).
Автореферат розісланий « 8 » жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого-мінералогічних наук А.В. Сухорада


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час Україна знаходиться у глибокій економічній кризі, що привело, практично, до повного припинення фінансування геофізичних робіт. В той же час вона відносилась до держав з потужною металургійною та розвинутою легкою промисловістю. Для відновлення та забезпечення діяльності вказаних та інших напрямків економіки держави потрібна мінерально-сировинна база‚ а саме: кольорові метали‚ рідкі землі‚ поліметали та інші корисні копалини. Також відомо‚ що традиційні геологічні методи пошуків родовищ майже повністю вичерпали себе. В зв’язку з цим виникає крайня необхідність в розробці засобів, які дозволяють з достатньою мірою вірогідності виконувати глибинне геологічне картування і прогнозувати пошуки корисних копалин. Відсутність надійних методів визначення особливостей геологічної будови на значних глибинах веде до невиправданих грошових витрат і часу при необхідності об'єктивної оцінки перспективності геологічних структур.
В цій ситуації при геологічному картуванні та пошуках корисних копалин важливу роль відіграють геофізичні методи, зокрема – магніторозвідка, як один з легких, поширених, ефективних та дешевих. Але поряд з її перевагами, до котрих відносяться глибинність та відносно мала вартість, існують суттєві труднощі при кількісному аналізі результатів польових магнітних досліджень. Головна з них – складність вилучення максимально можливої геолого-геофізичної інформації при достатній її вірогідності. Ця складність особливо відчутна при аналізі геомагнітного поля , вимірювання якого в останні роки є найбільш поширеним. Безумовно, що подальший розвиток та вдосконалення методів інтерпретації даних магніторозвідки є проблемою досить актуальною, розв’язок якої може значно підвищити ефективність пошуків корисних копалин.
В останній час накопичилася велика кількість інформативного матеріалу, отриманого за результатами аеро- та наземних магнітних досліджень. Його цінність визначається тією геологічною інформацією, яку вона в собі несе і яку з неї необхідно вилучити. Якщо така можливість відсутня – то не виправдовуються кошти, що витрачені на проведення магніторозвідувальних робіт.
Наведені вище міркування дозволяють стверджувати безпосередню важливість достовірної інтерпретації результатів будь-якого виду геофізичних і, зокрема, магнітних досліджень. Ця важливість визначається:
1. Комплексом тих геологічних питань, які вирішуються за допомогою інформації, отриманої при кількісному аналізі магнітного поля.
2. Можливістю, при використанні даних вирішення оберненої задачі магніторозвідки, оперативно і раціонально коректувати напрямок польових магнітних досліджень, цілеспрямовувати їх в процесі проведення для вивчення найбільш цікавих і перспективних в геологічному відношенні площ, що безсумнівно повинно привести до економічної ефективності пошукових робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНТЕРПРЕТАЦІЯ МАГНІТНИХ АНОМАЛІЙ В АВТОМАТИЗОВАНОМУ РЕЖИМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок