Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ БІОЕЛЕКТРИЧНОГО КАРТУВАННЯ ГОЛОВНОГО МОЗКУ У ХВОРИХ З ЛІМБІЧНОЮ ЕПІЛЕПСІЄЮ

ОСОБЛИВОСТІ БІОЕЛЕКТРИЧНОГО КАРТУВАННЯ ГОЛОВНОГО МОЗКУ У ХВОРИХ З ЛІМБІЧНОЮ ЕПІЛЕПСІЄЮ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ БІОЕЛЕКТРИЧНОГО КАРТУВАННЯ ГОЛОВНОГО МОЗКУ У ХВОРИХ З ЛІМБІЧНОЮ ЕПІЛЕПСІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МIНIСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ОСВІТИ
ТОДОРІВ ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ
 
УДК 616.831.313.009.24-073.97-073.7
 
ОСОБЛИВОСТІ БІОЕЛЕКТРИЧНОГО КАРТУВАННЯ
ГОЛОВНОГО МОЗКУ У ХВОРИХ З ЛІМБІЧНОЮ ЕПІЛЕПСІЄЮ
14.01.15 - нервові хвороби
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
 
 
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано -Франківській державній медичній
академії МОЗ України
Науковий керівник - доктор медичнихнаук, професор
Пітик Микола Iванович,
Івано - Франківська державна
медична академія МОЗ України,
професор кафедри нервових хвороб.
Офіційні опоненти : доктор медичних наук, професор
Деменко Василь Дмитрович,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, завідувач кафедри
невропатології і дитячої неврології
доктор медичних наук
Волошина Наталія Петрівна.
Інститут неврології, психіатрії та
наркології АМН України,
завідуюча відділом інфекційної та
вегетативної патології нервової системи.
Провідна установа - Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Захист відбудеться 28.05.2001р. о 10 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 609. 01 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці академії: м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
Автореферат розісланий 19.04.2001р.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.Г.Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Лімбічна епілепсія - розповсюджене захворювання, якє характеризується неконтрольованими електричними розрядами, реєструємими виключно за допомогою ЕЕГ. Рутинна ЕЕГ часто буває мало специфічною і нерідко не дає однозначної відповіді на поставлені питання діагностики (Мерцалов В.С., Слюсаренко И.Т., Дубенко А.Є., 2000, Гнездицкий В.В., 1999). В зв'язку з різноманітними і складними функціями лімбічної системи (Воробьёва Т.М., 1995) захворювання характерізується труднокурабельним перебігом.
При реєстрації рутинної ЕЕГ часто зустрічається відсутність специфічних епілептичних графоелементів, неспівпадання клініко-біоелектричних корелят, утруднюється інтерпретація вогнищ функціональної недостатності на віддалені від органічного ураження, диференційна діагностика епілептичних і інших пароксизмів (Зозуля І.С., 1997, Курако Ю.Л., Букіна В.В., 1989, Волошин П.В., 1987). Недостатньо вивченою також залишається етіологічна діагностика епілепсії (Головченко Ю.І., 1997).
Тому продовжуються пошуки сучасних методів обробки біоелектричної інформації, які дають можливість оцінити генератори біоелектричної активності, а також об'єктивізувати різні типи функціонування епілептичних систем (Карлов В.А. , 1998, Руденко А.Ю., 1996). Недостатньо вивченою також залишається етіологічна діагностика епілепсії (Головченко Ю.І., 1997). В зв'язку з різноманітними і складними функціями лімбічної системи (Воробьёва Т.М., 1995) захворювання характерізується труднокурабельним перебігом.
Не дивлячись на численні дані літератури, які присвячені комп'ютерному аналізу ЕЕГ, практично залишається не вивченою інтерпретація даних, отриманих в різних режимах математичної обробки ЕЕГ і кореляція отриманих даних з клінікою при лімбічнiй епілепсії.
В сучасних умовах широкого впровадження в практичну діяльність програмно-апаратних комплексів реєстрації біоелектричної активності і розробка нових алгоритмів її інтерпретації потребує розуміння клінічного значення даних обстежень.
Все це послужило основою для проведення нашого дослідження.
ЗВ'ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ.
Дана робота є частиною основного наукового напрямку Iвано-Франківської державної медичної академії: "Розробка нових медичних технологій та стандартів якості діагностики, профілактики та лікування найважливіших неінфекційних захворювань", який виконується академією в рамках міжнародної програми "CINDI-ВООЗ" і фрагментом комплексної НДР кафедри нервових хвороб на тему "Дослідження клініко-електрографічних співвідношень при деяких захворюваннях периферичної та центральної нервової системи і розробка на цій основі ефективної ранньої діагностики нейронопатій, нейропатій, нейроміопатій різного генезу" (шифр 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ БІОЕЛЕКТРИЧНОГО КАРТУВАННЯ ГОЛОВНОГО МОЗКУ У ХВОРИХ З ЛІМБІЧНОЮ ЕПІЛЕПСІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок