Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДРАМАТУРГІЯ ОЛЕКСІЯ КОЛОМІЙЦЯ: ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА

ДРАМАТУРГІЯ ОЛЕКСІЯ КОЛОМІЙЦЯ: ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА

Назва:
ДРАМАТУРГІЯ ОЛЕКСІЯ КОЛОМІЙЦЯ: ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,78 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Литвинська Світлана Віталіївна
УДК 82.2 "19"(477)
ДРАМАТУРГІЯ ОЛЕКСІЯ КОЛОМІЙЦЯ:
ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі новітньої української літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, професор
Гаєвська Надія Марківна, Інститут філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри новітньої української літератури
Офіційні опоненти : доктор філологічних наук, професор
Дем’янівська Людмила Семенівна,
пенсіонер;
кандидат філологічних наук
Калинчук Алла Миколаївна,
Інститут літератури
ім. Т. Г. Шевченка НАН України,
науковий співробітник відділу шевченкознавства
 
 


Захист відбудеться „21” березня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці
ім. М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано „18 ” лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Л. О. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творчість О. Коломійця належить до помітних явищ українського літературного процесу 60–80-х років ХХ століття і характеризується оригінальністю новаторського пошуку в драматургічному жанрі.
Мистецький доробок О. Коломійця аналізувався літературознавством і театральною критикою другої половини ХХ ст. (Д. Вакуленко, С. Веселка, Й. Кисельов, Н. Кузякіна, М. Наєнко, Т. Свербилова, А. Спиридонова, Л. Уколова, Н. Шейко-Медведєва, Д. Шлапак та ін.). Критика 1960–1980-х років хоч і підпорядковувалася завданням теорії соцреалізму, але зауважувала нешаблонну, незвичайну манеру креативності О. Коломійця, постійний сюжетний і жанровий пошук, схвалювала розроблення автором проблеми становлення молодої людини, а також глибокий ліризм й інтимну відвертість його творів.
Так, прагнення О. Коломійця знехтувати панівними на той час радянськими стереотипами у зображенні дійсності, знайти і втілити у життя не плакатний, а цілісний, психологічно-виразний образ героя-сучасника відзначала з погляду уже ослаблених еклектичних прескрипцій (радянсько-партійних догматів) дослідниця Д. Вакуленко, вона характеризувала О. Коломійця як самобутнього і талановитого митця, акцентуючи увагу на його поглибленому інтересі до соціально-етичних основ буття народу, до тонких відтінків морального почуття, проникнення у психологію сучасної людини.
С. Веселка вказувала на емоційні та психологічні чинники сюжетики драм О. Коломійця і особливо на його талант сатирика, неординарність у дослідженнях актуальних суспільних проблем, у сміливому розкритті особистого ставлення до них.
Своєрідність і нестандартність драматичної форми п’єс О. Коломійця визнали А. Спиридонова і Л. Уколова. На їхню думку, використання драматургом кінематографічних прийомів, зокрема монтажу, сприяє стрункості, єдності, цілісності композиції його творів.
Н. Медведєва зазначила, що О. Коломієць увійшов в українську драматургію з конкретним естетичним ідеалом особистості і суспільства, з неприйняттям дрібних тем побутовості, з прагненням до створення колоритної, багатомірної картини життя, і безперечним досягненням письменника названа послідовна прихильність до театру інтелектуального, поетичного.
Про особливості драматургічних творів О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДРАМАТУРГІЯ ОЛЕКСІЯ КОЛОМІЙЦЯ: ПРОБЛЕМАТИКА І ПОЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок