Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ДІЄСЛІВНОЇ МЕТАФОРИ: СЕМАСІОЛОГІЧНИЙ ТА ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі “Симфоній” А.Бєлого)

ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ДІЄСЛІВНОЇ МЕТАФОРИ: СЕМАСІОЛОГІЧНИЙ ТА ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі “Симфоній” А.Бєлого)

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ДІЄСЛІВНОЇ МЕТАФОРИ: СЕМАСІОЛОГІЧНИЙ ТА ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі “Симфоній” А.Бєлого)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Метафора в художньому тексті є одним із найбільш досліджуваних об’єк
тів (Андрієнко, В


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
ГАЖЕВА ІННА ДМИТРІВНА
УДК 811.161.1’371.-116.3
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ
ДОСЛІДЖЕННЯ ДІЄСЛІВНОЇ МЕТАФОРИ:
СЕМАСІОЛОГІЧНИЙ ТА ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ
(на матеріалі “Симфоній” А.Бєлого)
10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі російської філології Львівського національ-ного університету імені Івана Франка Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, доцент
КОСМЕДА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри російської філології
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
ПЕЛЕПЕЙЧЕНКО ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА,
Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, професор кафедри методики викладання у молодших класах кандидат філологічних наук
ЛІСІНА ОЛЕНА ВАЛЕНТИНІВНА,
Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого, в. о. доцента кафедри іноземних мов №1 (м. Харків)
Провідна установа – Волинський державний університет
імені Лесі Українки Міністерства освіти та науки
України, кафедра слов’янських мов (м.Луцьк)
Захист відбудеться “12” грудня 2002 року о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.03 у Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти та науки України за адресою: 61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, кімн. 215-а).
Автореферат розіслано “11 ” листопада 2002 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А.ОЛЕКСЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Метафора в художньому тексті є одним із найбільш досліджуваних об’єктів (А.А.Андрієнко, В.С.Баєвський, І.А.Кіс, Н.А.Кожевникова, М.І.Лє-
ком-цева, Т.П.Матвєєва, О.А.Некрасова, Н.В.Павлович, В.Полухіна,
І.І. Сте-пан-ченко, О.О.Тараненко). Однак, коли її вивчення переходить із області теоретичних міркувань, що ілюструються окремими прикладами, до аналізу системи метафор, яка реалізована в конкретному тексті, і до проблеми створення словника метафор, перед дослідником постає ціла низка питань, що не мають певного вирішення.
Дослідження семантичного механізму метафоризації на сучасному етапі повинно, на думку вчених, носити комплексний характер. Видається, що найбільш сприятливий ґрунт для інтеграції різних методів і дослідницьких підходів створює функціонально-семантичний напрям, оскільки саме він припускає вирішення найширшого спектру взаємопов’язаних проблем. У межах функціонально-семантичного напряму виявляється специфіка окремих типів метафори в залежності від того: 1) з якою концептуальною структурою співвідносяться слова, що беруть участь у процесі метафоризації; 2) до якого семантико-синтаксичного класу вони належать: ідентифікуючих імен чи семантичних предикатів; 3) до якого референтно-відображального, ідеографічного і функціонального класу вони відносяться; 4) яку синтаксичну позицію вони займають.
У реферованій роботі було розглянуто дієслівно-іменникові сполучення типу S1 + Pm (S2), де S1 – іменник, основний суб’єкт метафори, Pm – метафоричний дієслівний предикат, S2 – іменник, допоміжний суб’єкт метафори, і, таким чином, принципи семантичної сполучуваності ідентифікуючих і предикатних слів. Порівняймо, снега заплакали, де S1 – снега, Pm – заплакали, S2 – людина.
Функціонально-семантичне вивчення будь-якого семантичного явища передбачає можливість його подвійного розгляду: в аспекті семасіології або в аспекті ономасіології. Вивчення метафори в семасіологічному аспекті є більш традиційним, його теоретичну базу розроблено глибше (Н.А.Басілая, В.Г.Гак, Ж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ДІЄСЛІВНОЇ МЕТАФОРИ: СЕМАСІОЛОГІЧНИЙ ТА ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі “Симфоній” А.Бєлого)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок