Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЕКСПОРТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА

УПРАВЛІННЯ ЕКСПОРТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЕКСПОРТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СЄРОВА ЛЮДМИЛА ПЕТРІВНА
УДК 339.564
УПРАВЛІННЯ
ЕКСПОРТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
08.06.02. - підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі зовнішньоекономічної діяльності
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Чаюн Тетяна Іванівна
Київський національний торговельно-економічний
університет, кафедра зовнішньоекономічної
діяльності, доцент
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Бураковський Ігор Валентинович,
Національний університет “Києво-Могилянська
Академія”, кафедра економічної теорії, професор
кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник Щукин Борис Миколайович, Науково-
дослідний економічний інститут Міністерства
економіки та з питань європейської інтеграції
України, відділ проблем економічної стратегії
прогнозування та регулювання економіки, докторант
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування, відділ
розвитку зовнішньоекономічної діяльності,
Національна академія наук України, м. Київ
Захист відбудеться “16” травня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ – 156, вул. Кіото, 19, ауд. А - 227.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ – 156, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий “12” квітня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Морозова Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вибір теми та актуальність даного дослідження визначаються потребами ринкової трансформації економіки України та її зовнішньоекономічної складової. Характерною ознакою становлення України як незалежної держави із світовим рівнем розвитку національної економіки є загальна зосередженість на дослідженні проблематики ефективного входження вітчизняного господарського комплексу до глобального ринку та посідання ним гідного місця у міжнародній системі.
Глобалізація зовнішніх економічних зв’язків і посилення транснаціонального характеру світової економіки об’єктивно вимагають постійного узгодження діючих інституціональних та господарських структур з імперативами та динамікою торговельно-економічних відносин. Головним об’єктивним критерієм майбутньої ролі та місця національної економіки у складі глобальної економічної системи доцільно вважати рівень здатності української системи господарювання здійснювати поступове інтегрування до міжнародного середовища.
У зв’язку з цим особливої актуальності набуває визначення не тільки стратегічних напрямків інтеграції нашої країни до світового співтовариства, але й розробка конкретних методів інтегрування, які б дали змогу взаємодіяти з суб’єктами міжнародного економічного середовища на рівноправних засадах, що допомагало б здійсненню внутрішніх перетворень.
Державна економічна політика взаємовідносин нашої країни із світовим співтовариством спирається на ряд нормативно-правових документів, в яких превалюють завдання всебічного розвитку експорту держави, довгостроковий та динамічний процес поліпшення його позицій на міжнародному рівні.
Пріоритети надаються розвитку експортовиробляючим конкурентоспроможним галузям економіки, підприємствам–суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності.
Не абсолютизуючи ролі експорту, необхідно визнати, що в сучасних умовах кризового стану майже усіх сфер національного господарства України експорт є стабілізуючим фактором, який сприяє розв’язанню першочергових економічних та соціальних проблем. Крім того, експорт у цілому виконує роль акумулятора передумов майбутнього оздоровлення економіки нашої держави та переходу до фази активних структурних перетворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЕКСПОРТНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок