Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення системи протибуксовочного захисту тепловозів

Удосконалення системи протибуксовочного захисту тепловозів

Назва:
Удосконалення системи протибуксовочного захисту тепловозів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківська державна академія залізничного транспорту
Кулагіна Людмила Іванівна

УДК 629.4.067.4
Удосконалення системи протибуксовочного
захисту тепловозів
05.22.07 – Рухомий склад залізниць та тяга поїздів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Міський електричний транспорт" Харківської державної академії міського господарства, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Далека Василь Хомич
Харківська державна академія міського господарства,
кафедра "Міський електричний транспорт",
завідувач кафедрою
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Голубенко Олександр Леонідович, Східноукраїнський національний університет, кафедра "Залізничний транспорт", завідувач кафедрою (м.Луганськ);
кандидат технічних наук, Носков Валентин Іванович, Науково-дослідний інститут НВО "Електроважмаш", головний конструктор (м.Харків).
Провідна установа
Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту, кафедра "Локомотиви", Міністерство транспорту України (м.Дніпропетровськ)
Захист відбудеться " 31 " січня 2002 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.820.04 Харківської державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м.Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії залізничного транспорту, 61050, м.Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий " 27 " грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Запара В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Підвищення ефективності використання тепловозів вимагає подальшого поліпшення його техніко-економічних характеристик. Сучасні економічні умови свідчать, що основні перевезення на найближчі 5-10 років будуть забезпечуватися тепловозами, які розроблені і виготовлені раніше. Тому доцільно проводити їх модернізацію для впровадження нових технічних заходів, що відповідають сучасному рівню техніки та одночасно не передбачають значних змін конструкції тепловозу. Поліпшити тягово-зчіпні властивості цих тепловозів і знизити експлуатаційні, у тому числі паливно-енергетичні витрати, можливо за рахунок підвищення їх протибуксовочних властивостей.
Виходячи з цього, в дисертації приведено результати теоретичних та експериментальних досліджень, спрямованих на підвищенням ефективності експлуатації магістральних тепловозів потужністю 2200 кВт з паралельним з'єднанням тягових електродвигунів за рахунок удосконалення системи протибуксовочного захисту.
Актуальність теми. Однією з важливіших характеристик тепловозу є максимальна сила тяги, яка стійко реалізується їм як при зрушенні з місця, так і у русі. Сила тяги, яка розвивається тепловозом, обмежується границею по зчепленню колеса з рейкою. Як свідчить досвід експлуатації магістральних тепловозів при їх роботі поблизу режимів реалізації граничних сил зчеплення або проїзду ділянки залізничної колії з низькими зчіпними умовами, спостерігається дуже негативний режим - буксування колісних пар. Буксування обумовлює недовикористання паспортної потужності тягової рухомої одиниці, значні втрати тяги і енергії, обмеження ваги поїзду, зменшення швидкості руху та зниження його безпеки і продуктивності праці локомотивних бригад. Процес буксування призводить до прискореного зносу тягового обладнання, а саме колісно-моторних блоків, бандажів колісних пар і рейок, що спричиняє збільшення експлуатаційних витрат. Загалом буксування негативно впливає на пропускну і провізну спроможності залізниць.
Одним з ефективних шляхів зменшення негативних наслідків процесу буксування є застосування систем протибуксовочного захисту. Ці системи здатні вчасно виявити і припинити буксування будь-якої колісної пари, запобігати його поширенню на інші колісні пари, а також обмежувати швидкості надмірних ковзань колісних пар, які буксують, можливо ближче до максимуму характеристики зчеплення, забезпечивши тим самим найвищі тягові властивості рухомої одиниці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення системи протибуксовочного захисту тепловозів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок