Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: НАУКОВІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ПОЇЗДІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ПОЇЗДІВ / сторінка 12

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ПОЇЗДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,82 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Рис. 10. Вихід автомобіля (причепа) з коридору безпеки при різних швидкостях руху
Рис. 11. Вихід причепа з коридору безпеки при різних співвідношеннях гальмових моментів


Об'єкт дослідження - автопоїзд категорії О2, що складається з тягача й двохосьової причіпної ланки – напівпричепа. Як тягач використано автомобіль УАЗ-425Д, до рами якого кріпиться пристрій шарнірного зв'язку із причіпною ланкою. Причіпною ланкою є напівпричіп, що складається із двох модулів рами й двох модулів ходових осей візка. Ходовий візок причіпної ланки виготовлений на базі двох передніх мостів з незалежною підвіскою від автомобіля ГАЗ-24 “Волга”, конструкція яких виключає поворот коліс навколо шворня. Елементи напівпричепа і його шарнірний зв'язок з тягачем забезпечують зміну положення модулів напівпричепа або його елементів (дишля, осей). Експериментальний автопоїзд обладнано вимірювально - регіструючою апаратурою, що включає пульт керування, магнітоелектричний осцилограф, датчики, гідровідмітчики.
Програмою випробувань була передбачена можливість варіації параметрів автопоїзда шляхом перекосу осей, зсуву точки зчіпки, зміни тиску повітря в шинах і гальмових моментів на колесах причіпної ланки. Рух по маршруту виконувався з постійною швидкістю, рівною 1,4 м/с (5 км/год). Методика випробувань передбачала одержання характеристики відхилення траєкторії руху при моделюванні порушень технічного стану причіпної ланки. Перекоси осей варіювалися в межах від 00 до 3030ґ за годинниковою і проти годинникової стрілки по різних осях причіпної ланки, зсув точки зчіпки - змінювався в межах 50, 75, 100 мм уліво й вправо від осі тягача, тиск повітря в шинах причіпної ланки зменшували на 30 й 50 % від норми по правій і лівій сторонах, пригальмовування по бортах причіпної ланки збільшували до 10, 15 й 20% по правій і лівій сторонах.
Аналіз результатів дорожніх випробувань показав, що більший вплив на відхилення траєкторії причіпної ланки має перекіс задньої осі при русі на прямолінійній ділянці. Середнє відхилення траєкторії напівпричепа при перекосі передньої осі збільшувалося в 10,4 раза, а задньої - в 16,1 рази. Перекіс осей при русі на повороті практично не вплинув на зміну траєкторії напівпричепа (максимальна зміна в 1,12 раза при перекосі задньої осі). Зсув точки зчіпки також більше відчувається при русі на прямолінійній ділянці. Зсув уліво від осі тягача збільшив відхилення траєкторії причіпної ланки в 4,1 рази, а зсув вправо - в 7,5 рази. При русі на повороті зсув точки зчіпки змінив траєкторію напівпричіпної ланки в середньому в 1,45 рази. Зниження тиску повітря в шинах при русі на прямолінійній ділянці в середньому змінив траєкторію руху причіпної ланки в 1,5 рази. Пригальмовування коліс причіпної ланки на прямолінійній ділянці викликало відхилення траєкторії причіпної ланки в 2,6 рази, при русі на повороті - в 1,2 рази (рис. 12).
 
а б
в
г д
Рис. 12. Відхилення траєкторії причіпної ланки при русі автопоїзда на прямолінійній ділянці: а - з перекосом осей вправо; б - з перекосом осей уліво; в - зі зсувом точки зчіпки, м - зі зниженням тиску повітря в шинах;
д - із пригальмованими колісьми
Таким чином, можна відзначити: порушення технічного стану причіпної ланки більше впливає на рух автопоїзда на прямолінійній ділянці, найбільшу зміну траєкторії викликають перекіс задньої осі, зсув точки зчіпки й наявність пригальмовування коліс причіпної ланки.
Визначення впливу перекосу осей напівпричепа на відхилення траєкторії руху й витрату пального проводилося на натурному автопоїзді MERCEDES-BENZ 1844 + SCHMITZ, на якому при діагностуванні виявлено перекіс задньої осі напівпричепа 8 мм/м. Відхилення траєкторії напівпричепа визначалося за методикою, аналогічною дослідженням на експериментальному автопоїзді. На прямолінійній ділянці траєкторія напівпричепа з перекосом задньої осі змінилася на 42%, на повороті – на 5%. Вимір витрати пального проводився за даними бортового комп'ютера автомобіля-тягача на маршруті Луганськ - Дебальцеве - Луганськ при наявності перекосу осі напівпричепа й після його усунення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ПОЇЗДІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок