Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ПОЇЗДІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ПОЇЗДІВ / сторінка 15

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ПОЇЗДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,82 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Її потенціал може бути використаний для проведення технічних оглядів вантажного рухомого складу (категорії N2 , N3, O3 та O4) і автобусів (категорії M2 і M3).
Система керування працездатністю складається із двох контурів: регламентного й оперативного. Контур регламентного керування на основі прогнозу - це розімкнутий контур грубого попереджуючого керування по навантаженню причіпного складу - математичному очікуванню умов експлуатації. Цей контур вирішує значну частину завдань керування, забезпечуючи необхідну працездатність основних вузлів, агрегатів і систем шляхом планового виконання обов'язкових і контрольно-діагностичних робіт, а також усунення несправностей й ушкоджень за результатами діагнозу бортового комп'ютера. Контур оперативного керування - це замкнутий контур керування за станом, що забезпечує безвідмовність шляхом підтримки заданого запасу працездатності кожного контрольованого транспортного засобу. Технологічний процес діагностування автопоїзда включає перевірку систем безпеки стосовно вимог до рухомого складу міжнародних перевезень.
У завданнях діагностування застосовуються імовірнісний і детермінований підходи. Якщо є можливість одночасно враховувати ознаки розходжень фактичної природи й імовірнісні характеристики їхньої появи при відмінних станах систем, зручно застосовувати імовірнісні методи. Одним з найпоширеніших статистичних методів визначення несправностей є метод Байєса. Структурна схема практичної процедури прогнозу працездатності за допомогою розробленої моделі на прикладі автомобіля-тягача КамАЗ-5425 показана на рис. 13. Якщо тис. км; тис. км; ; км, то ; ; ; ; ; ; ; ; 0,38 < 0,42 < 0,48, тобто
для - потрібна профілактика й регулювання, а для - не потрібна профілактика агрегатів.
Утилізацію (рециклінг) автопоїздів рекомендується виконувати за декількома напрямками, які забезпечують одержання максимального ефекту. Після загального діагностування й виявлення стану основних агрегатів виконується заглиблене діагностування з визначенням стану вузлів.
Списаний рухомий склад підлягає розбиранню на запасні частини й виділення матеріалів, придатних для повторного використання як вторинної сировини. Шини причіпного складу, що пройшли контроль-сортування, направляються в цех для їхнього відновлення. На спеціалізованій лінії нарощується протектор методом адгезії у вакуумній камері. Ресурс таких шин становить 80 - 85 % від ресурсу нових. Відпрацьовані мастильні матеріали на основі новітніх технологій піддаються очищенню, що дозволяє використовувати їх в системах змащення в агрегатах сільгосптехніки.
Залишки мастильних матеріалів з відходами шин запропоновано використовувати як рідке вуглеводневе паливо. В основі методу лежить удосконалений спосіб (отримано патент за участю автора) одержання вуглеводневого палива шляхом розчинення відходів шин у рідкому низькосортному вуглеводневому просторі з підігрівом до 600 – 700. Хіміко-термічна обробка суміші забезпечує одержання палива для котелень підприємств, малих стаціонарних електричних і компресорних станцій й іншого енергетичного устаткування.
ВИСНОВКИ
1. Одним з перспективних шляхів підвищення продуктивності АТЗ в експлуатації є застосування автопоїздів, яким поряд з очевидними перевагами присутні і ряд недоліків, обумовлених збільшенням повної маси, габаритної довжини і числа ланок. Аналіз стану питання управління ефективністю експлуатації автомобільних поїздів показав на відсутність комплексного підходу до управління їх працездатністю на етапах життєвого циклу. Застосування вказаного підходу є концептуальною основою створення та використання нових моделей щодо підвищення технічної готовності і продуктивності автомобільних поїздів.
2. Проведений статистичний аналіз погіршення технічного стану вузлів і агрегатів автопоїздів виявив залежності, які характеризують причину появи несправностей та відмов. Встановлено, що у перший рік експлуатації із загального обсягу робіт гарантійного ремонту автопоїздів заміна комплектуючих становить 58,5%; обсяг робіт на регулювання механізмів і систем – 22,9%, кріпильних робіт–10,1%, діагностичних робіт–9,5%, середні витрати часу на усунення відмов і несправностей – 12,1 год.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ПОЇЗДІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок