Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЬСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ Х – ПОЧАТКУ ХІV СТОЛІТТЯ У СУЧАСНІЙ ПОЛЬСЬКІЙ МЕДІЄВІСТИЦІ

ПОЛЬСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ Х – ПОЧАТКУ ХІV СТОЛІТТЯ У СУЧАСНІЙ ПОЛЬСЬКІЙ МЕДІЄВІСТИЦІ

Назва:
ПОЛЬСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ Х – ПОЧАТКУ ХІV СТОЛІТТЯ У СУЧАСНІЙ ПОЛЬСЬКІЙ МЕДІЄВІСТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ім. М.С. ГРУШЕВСЬКОГО
ХЛІБОВСЬКА Ганна Миколаївна
УДК 930. 1 (09) (438): 943. 8. 02
ПОЛЬСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ Х – ПОЧАТКУ ХІV СТОЛІТТЯ
У СУЧАСНІЙ ПОЛЬСЬКІЙ МЕДІЄВІСТИЦІ
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії світових цивілізацій Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник – Карліна Оксана Миколаївна, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії світових цивілізацій Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Офіційні опоненти – Зашкільняк Леонід Опанасович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії слов’янських країн Львівського державного університету імені Івана Франка.–
Рудь Микола Олексійович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу та історії середніх віків Національного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа – Харківський національний університет, кафедра історіографії, джерелознавства та археології.
Захист відбудеться 28 грудня 2000 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01. в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, Київ – 1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.
Автореферат розісланий “22” листопаду 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої ради І.В. Верба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема міжнародних стосунків у сучасній Європі торкається всіх без винятку її регіонів і є досить актуальною нині. Цей фактор, безсумнівно, виявляється визначальним у постійно існуючому науковому інтересі вчених до кола питань, що відносяться до міждержавних відносин у різні проміжки часу.
Не є винятком і польсько-німецькі взаємини, які впродовж тривалого періоду перебувають у центрі уваги польської історичної науки. Започатковані вони у Середньовіччі (Х-ХІІ століття), пройшли кілька етапів у своєму розвитку, кожен з яких став об’єктом наукового аналізу.
Друга світова війна спричинила суттєвий вплив на світоглядні позиції польських вчених. Підсумки війни, перспективи майбутнього у його зіставленні з минулим і дійсністю активізували науковий пошук, покликаний розширити поле об’єктивної історичної інформації, яке має на меті звільнити обидва народи від стереотипів національного протистояння, подолати ідеологічні упередження. Проблема польсько-німецьких відносин отримала значну наукову літературу. Виникла необхідність визначення рівня її розробки. Узагальнення нагромадженого історичного матеріалу дає змогу обумовити коло питань, які потребують глибшого вивчення. Адже тільки тоді, коли наука здатна поглянути сама на себе, на свою практику з боку, відбувається перевірка і збагачення її пізнавальних засобів. Тим самим створюються передумови для переходу на якісно новий рівень освоєння історичного минулого.
Польська медієвістика користується заслуженим авторитетом серед учених. Вона належить до провідних сучасних історичних шкіл Європи. Її еволюція у післявоєнний період характеризується різноманітним тематичним спектром і високим назагал науково-методологічним рівнем. Учені Польщі брали активну участь у всіх міжнародних конгресах істориків. Дослідження ними складних питань польсько-німецьких відносин у період їх зародження, виважені і обгрунтовані висновки, зроблені з цих проблем, вміння досягти порозуміння з німецькими колегами – усе це може слугувати своєрідним прикладом для істориків України.
Відтак, актуальність теми дослідження визначається характером завдань, котрі пов’язані з необхідністю систематизації і узагальнення поглядів польських учених на предмет середньовічних польсько-німецьких стосунків, а також виявлення дискусійних питань з окремих періодів цих відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЛЬСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ Х – ПОЧАТКУ ХІV СТОЛІТТЯ У СУЧАСНІЙ ПОЛЬСЬКІЙ МЕДІЄВІСТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок