Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ІСТОРІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ В КОНТЕКСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ

МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ІСТОРІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ В КОНТЕКСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ІСТОРІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ В КОНТЕКСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,01 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛЕОНЕНКО ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 330.8: 330.101(477)
МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ІСТОРІЇ
ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ В КОНТЕКСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ
08.01.04 – економічна історія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант: академік НАН України,
доктор економічних наук, професор,
Чухно Анатолій Андрійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Горкіна Лариса Павлівна,
Об’єднаний інститут економіки НАН України,
завідувач відділу економічної історії
доктор економічних наук, професор
Гринчуцький Валерій Іванович, Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри економіки підприємств і корпорацій
доктор економічних наук, професор
Жученко Володимир Семенович,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка,
професор кафедри економічної теорії
Провідна установа: Київський національний економічний
університет, кафедра історії економічних
учень та економічної історії, м. Київ
Захист відбудеться “26” травня 2004 р. о “15” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90 А, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розісланий “26” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазур І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена тим, що проблеми методології історії економічної теорії в контексті її розвитку є основними щодо з’ясування реальної ретроспективи і перспективи розвитку світової та вітчизняної економічної думки, піднесення значення та ролі української економічної науки в процесах ринкових трансформацій в країні з урахуванням не лише світового, але й вітчизняного історичного досвіду.
У сучасних умовах системної ринкової трансформації спостерігається актуалізація проблем методології економічної науки взагалі та історико-економічних наук зокрема. Це знаходить свій вираз у численних явищах, серед яких – гострота багаторічних наукових дискусій навколо сучасних визначень предмету, методу, функцій, структури економічної теорії, протиставлення одна одній політичної економії, економічної теорії, економікс, розгляд їх як неминуче альтернативних, спроби ситуативної заміни “єдино вірного вчення” конгломератом теорій із арсеналу сучасної економічної науки Заходу, полеміка про синтез різних економічних теорій тощо. Як справедливо зазначають відомі вітчизняні дослідники історії економічної думки В.Г. Бодров, Т.В. Гайдай, Л.П. Горкіна, В.Г. Єременко, С.М. Злупко, Л.Я. Корнійчук та ін., зростання інтересу до проблем методології є цілком природним в умовах зміни переважаючих наукових парадигм та докорінної перебудови системи економічної освіти. Вчені справедливо вважають визначення та уточнення нових методологічних засад дослідження історії світової і вітчизняної економічної думки одним з найактуальніших завдань сучасної історико-економічної науки.
У повоєнний період питання методології історії економічної думки розглядали відомі українські вчені Д.Ф. Вірник, В.С. Жученко, Р.Х. Васильєва, Л.Я. Корнійчук, В.П. Теплицький, Є.А. Шаблій (Голубовська), С.М. Злупко, С.М. Грицай та ін. Зрозуміло, їх праці виконані в дусі ортодоксального марксизму, відповідної монопольно пануючої ідеології. Однак, це не применшує значення постановки і розробки вченими методологічних питань, низки отриманих здобутків, всупереч деяким сучасним твердженням про безплідність підрадянської політекономічної “науки”.
За останнє десятиріччя в цілому у галузі досліджень історії світової та національної економічної думки, на наш погляд, зроблено можливо й більше, ніж за весь попередній семидесятирічний період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ІСТОРІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ В КОНТЕКСТІ ЇЇ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок