Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура та електронні явища в нанокристалічних плівках TіO2 та TiO2/Fe2O3

Структура та електронні явища в нанокристалічних плівках TіO2 та TiO2/Fe2O3

Назва:
Структура та електронні явища в нанокристалічних плівках TіO2 та TiO2/Fe2O3
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
На правах рукопису
Петрик Ірина Сергіївна
УДК 544.03, 544.526, 535.321, 539.2
Структура та електронні явища в нанокристалічних плівках TіO2 та TiO2/Fe2O3
01.04.18 - фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні НАН України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Єременко Ганна Михайлівна,
Інститут хімії поверхні НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Пучковська Галина Олександрівна,
Інститут фізики НАН України,
завідувач відділу фотоактивності;
доктор фізико-математичних наук
Розенбаум Віктор Михайлович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (фізичний факультет)
Захист відбудеться “ 23 ” травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України за адресою: 03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії поверхні України за адресою: 03164, НАН, Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
Автореферат розісланий ”__21__” квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Приходько Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток технологій одержання покриттів з керованими фізичними та фотокаталітичними властивостями є пріоритетним в області оптоелектроніки, про що свідчить стрімке зростання кількості публікацій, присвячених даному питанню. Діоксид титану, досліджуваний в даній роботі, має широке коло застосування: сонячні та паливні елементи для виробництва електроенергії, захисні, оптичні покриття, газові сенсори, електрохромні пристрої, варистори, поверхні, що самоочищуються, фотокататалізатори для деструкції токсичних органічних сполук тощо. Однак все ще відкритими залишаються питання причин високої фотокаталітичної активності анатазу, шляхах її підвищення, та її залежності від параметрів плівок, виготовлених різними методами.
Проблема пошуку альтернативних джерел енергії вимагає вирішення питання про підвищення коефіцієнту корисної дії фотохімічного сонячного елементу (комірки Гретцеля), що, в свою чергу, вимагає уваги і до фізичних характеристик покриття електрода – плівки ТіО2, що виступає робочим елементом даного пристрою, зокрема розміру кристалів, питомої поверхні, показника заломлення, дефектності структури. Ще не набуло кінцевого вирішення питання сенсибілізації плівок діоксиду титану до видимого діапазону випромінювання. Барвники, що застосовуються для цього, на поверхні ТіО2 зазнають фотодеструкції. Альтернативним адсорбції барвника на поверхні плівок є введення неорганічних забарвлених домішок в структуру плівки, що забезпечує її тривалу роботу в видимому діапазоні випромінювання без втрат виграшних фізичних характеристик покриття.
Перспектива вдосконалення багатьох функціональних матеріалів та пристроїв на основі більш глибокого розуміння електронної структури і, особливо, властивостей поверхні наночастинок діоксиду титану та нанокомпозитів на його основі, зумовлює постійний інтерес дослідників з різних галузей науки.
На сьогодні найбільш вживаним і комерційно доступним фотокаталізатором ТіО2 є порошок Р-25 (Degussa). Проте його використання для очистки промислових стоків від органічних забруднювачів пов’язане з рядом труднощів при видаленні фотокалізатора з очищуваного розчину. Тому одержання ТіО2 у вигляді плівок є більш зручним та перспективним для застосування як електродного покриття фотохімічного сонячного елементу, у фотокаталізі тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
"Фотостимульовані процеси та електронний транспорт у нанорозмірних композитах на основі діоксиду титану та їх застосування в екологічному фотокаталізі та системах перетворення сонячної енергії", № 02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Структура та електронні явища в нанокристалічних плівках TіO2 та TiO2/Fe2O3

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок