Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Функціональні і біохімічні характеристики сперміїв людини при кріоконсервації в умовах понадшвидкого охолодження

Функціональні і біохімічні характеристики сперміїв людини при кріоконсервації в умовах понадшвидкого охолодження

Назва:
Функціональні і біохімічні характеристики сперміїв людини при кріоконсервації в умовах понадшвидкого охолодження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,04 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І К
РІОМЕДИЦИНИ


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
КУЧКОВ ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 615.361.013.11.014.413
Функціональні і біохімічні характеристики сперміїв людини при кріоконсервації в умовах понадшвидкого охолодження
03.00.19 – кріобіологія і кріомедицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі кріофізіології клітини Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
Науковий керівник:
академік НАН України Грищенко Валентин Іванович
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, Гордієнко Євген Олександрович завідуючий відділом низькотемпературної консервації інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
Доктор біологічних наук, професор, Гладкова Алла Іванівна, завідуюча лабораторією репродуктивної ендокринології (Український НДІ фармакотерапії ендокринних захворювань ім. В.Я. Данилевського)
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра біології
Захист відбудеться 24.10. 2000 року о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01. при
Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України,
61015, Харків – 15, вул. Переяславська, 23
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІПКіК НАН України
61015, Харків – 15, вул. Переяславська, 23
Автореферат розісланий 22.09. 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
докт. мед. наук, професор Гольцев А.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Репродукція людини має загальну з всією органічною природою біологічну основу. На відміну від тваринного і рослинного миру це біологічне начало в людському суспільстві опосередковано соціальними чинниками. Серед чинників, що впливають на демографічні процеси, нарівні з віково-статевою і шлюбною структурою населення, важлива роль відводиться проблемі неродючості.
Забезпечення умов для збереження репродуктивного здоров'я є одним з найважливіших критеріїв стратегії стійкого розвитку суспільства. Демографічні показники [Іванюта Л.І. 1996] свідчать про формування в Україні стійкої тенденції до старіння населення, зростання в його структурі питомої ваги людей старечого віку. Ці тенденції в поєднанні з підвищенням нинішніх вимог до рівня якості життя загалом і статевого життя зокрема зумовлюють високу актуальність вивчення проблеми неродючості у чоловіків.
Прогрес в лікуванні вказаної патології в останнє десятиріччя в певній мірі пов'язаний із застосуванням кріометодів в терапії цього захворювання. Саме тому кріоконсервація репродуктивних клітин людини стала зараз однією з актуальних проблем сучасної кріобіології. Організація кріобанків сперми людини вирішує проблему народження повноцінних дітей при зайнятості батьків в небезпечних галузях виробництва науки і техніки, пов'язаних з можливістю променевої поразки, хімічної інтоксикації, загибеллю і іншими несприятливими впливами. Інсемінація кріоконсервованою спермою використовується також при хірургічних операціях на статевих органах, що вимушено або спеціально (стерилізація) приводять до неродючості. Кріобанки сперми дають також можливість контролю якості еякулятів, що має актуальне значення в зв'язку із збільшенням зон підвищеної радіації і епідеміологічною ситуацією, що гіршає. Незважаючи на прогрес, в проблемі низькотемпературного зберігання сперми людини, засоби кріоконсервації, які традиційно застосовуються для цих клітин, недостатньо ефективні. Тим часом результати понадшвидкого охолоджування зразків сперми дозволили авторам побачити певні перспективи в плані поліпшення якості відігрітого матеріалу по ряду морфологічних і біохімічних показників [Грищенко В.И., Калугин Ю.В., Лучко Н.А. 1994]. Потрібно зазначити, що метод понадшвидкого охолодження дозволяє піддавати кріоконсервації сперму при деяких видах патології (астеноспермія, олігоастеноспермія).
Астеноспермія, що характеризується низьким рівнем рухливості сперміїв в еякуляті, є сьогодні однією з головних причин, що приводять до неродючості у чоловіків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Функціональні і біохімічні характеристики сперміїв людини при кріоконсервації в умовах понадшвидкого охолодження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок