Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДВОШАРОВІ СКЛОЕМАЛЕВІ ПОКРИТТЯ ОДНОРАЗОВОГО ВИПАЛУ ДЛЯ ШЛІКЕРНОГО НАНЕСЕННЯ НА СТАЛЬ

ДВОШАРОВІ СКЛОЕМАЛЕВІ ПОКРИТТЯ ОДНОРАЗОВОГО ВИПАЛУ ДЛЯ ШЛІКЕРНОГО НАНЕСЕННЯ НА СТАЛЬ

Назва:
ДВОШАРОВІ СКЛОЕМАЛЕВІ ПОКРИТТЯ ОДНОРАЗОВОГО ВИПАЛУ ДЛЯ ШЛІКЕРНОГО НАНЕСЕННЯ НА СТАЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Рєзнікова Вікторія Вадимівна
УДК 666.291
ДВОШАРОВІ СКЛОЕМАЛЕВІ ПОКРИТТЯ ОДНОРАЗОВОГО ВИПАЛУ ДЛЯ ШЛІКЕРНОГО НАНЕСЕННЯ НА СТАЛЬ
Спеціальність 05.17.11 - технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Брагіна Людмила Лазарівна,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри технології
кераміки, вогнетривів, скла та емалей
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Бабушкін Володимир Іванович,
Харківський державний технічний
університет будівництва та архітектури,
завідувач кафедри будівельних матеріалів та виробів
кандидат технічних наук, доцент
Доронін Євген Володимирович,
Академія пожежної безпеки України, м. Харків,
доцент кафедри пожежної профілактики
в населених пунктах
Провідна установа:
Український державний хіміко-технологічний університет, кафедра технології кераміки та скла, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 21 ” червня 2002 р. о 15 00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 17 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Однією з найважливіших науково-технічних задач, що поставлено перед промисловим комплексом України, є енергозбереження. Рішенням цієї задачі стосовно такого енергоємного виробництва, як емалювання виробів з чорних металів, зокрема, сталевої побутової техніки, сантехніки та архітектурно-будівельних деталей, є створення і впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, а також склоемалей зі зниженою температурою випалу.
До таких новітніх технологій належить спосіб одноразового випалу водночас грунтового та покрівного емалевих шарів, що відомий як “2 шари / 1 випал”, який отримав широке розповсюдження за кордоном завдяки не тільки його значній економічності й екологічності, а й високій якості та конкурентоспроможності емальованої продукції. Однак успішна реалізація цієї технології з нанесенням покриттів електростатичними та електрофоретичними способами потребує використання багатокоштовного обладнання для нанесення покриттів у полі високої напруги, спеціальних склофрит на основі дефіцитних компонентів, а також строгої технологічної дисципліни, у зв’язку з чим в Україні вона впроваджена лише на одному підприємстві (концерн “Азовмаш”) з використанням імпортної лінії електростатичного нанесення покриттів. На сьогодні в Україні та країнах СНД найбільш поширеною є традиційна технологія шлікерного нанесення емалевих покриттів з використанням окремого випалу грунтового та покрівного емалевих шарів. У зв’язку з очевидними перевагами технології одноразового випалу відразу декількох емалевих шарів та відсутністю можливості у сучасних економічних умовах України широкого промислового розповсюдження цієї технології з використанням електричного поля актуальною є розробка енерго- та ресурсозберігаючої технології "2 шари/ 1 випал" для шлікерного емалювання без використання електростатики і електрофорезу (“Combismalt”).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась за державною науково-технічною програмою Міністерства освіти і науки України 05.07 “Матерiали i технологiї для наплавлення i нанесення покриттiв”, проект 05.07/00413 ( Постанова ДКНТ України № 102 від 23.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДВОШАРОВІ СКЛОЕМАЛЕВІ ПОКРИТТЯ ОДНОРАЗОВОГО ВИПАЛУ ДЛЯ ШЛІКЕРНОГО НАНЕСЕННЯ НА СТАЛЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок