Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інформаційні виміри політичного простору країн європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна)

Інформаційні виміри політичного простору країн європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна)

Назва:
Інформаційні виміри політичного простору країн європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут світової економіки і міжнародних відносин

Шинкарук Антон Любомирович
УДК 327.39(4):303.725.37
Інформаційні виміри політичного простору країн європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна)
Спеціальність 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
Автореферат

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий керівник: доктор політичних наук
Канцелярук Борис Іванович, головний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Макаренко Євгенія Анатоліївна, завідувач кафедри міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

кандидат історичних наук
Асатуров Сергій Костянтинович, завідувач кафедри міжнародної інформації Київського славістичного університету.
Провідна установа: Інститут соціальних наук Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.
Захист відбудеться “_21 ” _грудня 2004 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “_12_” _листопада__ 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, О.В. Сушко
кандидат політичних наук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Особливе значення і роль інформаційних засобів для “політичного спілкування” зафіксовані ще за часів Арістотеля. Втім, лише поява глобального ефекту комунікацій формує якісно новий етап розвитку політичних систем. Науково осмислити це явище намагалися, передусім, західні теоретики інформаційного суспільства І. Масуда, Р. Робертсон, М. Маклюен, Е. Гідденс, Д. Белл, М. Кастельс. Їхні дослідження в основному засвідчують, що технології інформаційного суспільства (ТІС) є джерелом прискорення політичних процесів і їх переходу на глобалізований рівень. Водночас, сучасні інформаційні процеси обумовлюють неоднозначність такого прискорення: або сприяння стабільності суспільного розвитку, або навпаки – дестабілізації, спричиненню конфліктності, виникненню кризових станів. Ці явища особливо актуальні для країн “стабільної демократії”, які традиційно в нових умовах визначають зразки поведінки політичних акторів і рівень системної інтеграції політичного простору з ТІС в контексті інтеграційних і глобалізаційних зрушень.
Інтеграційні процеси в Європі обумовлюють доцільність розгляду поняття “європейський політичний простір” як середовища діяльності міжнародних політичних акторів в Європі. Втім, багато європейських політиків та науковців вказують, що ЄС, як міжнародне політичне утворення, має нечіткі геополітичні кордони, що посилюється також і відсутністю спільноєвропейської ідентичності. Враховуючи погляди П. Бурдьє, в дослідженні зроблено висновок, що політичний простір країн Європи сформований у двох ключових площинах: ідеологічній (ліво-правий, партійний спектр) та площині інтеграції-незалежності. Це означає, що європейський політичний простір обмежується діяльністю національних політичних акторів, які зацікавлені в нагромадженні та обміні символічного капіталу, важливого для здійснення владних повноважень насамперед на рівні окремих країн Європи. В цьому випадку європейські наддержавні організації, які формують простір постміжнародної політики, і є наднаціональними акторами цього простору, мають інші системні характеристики (зокрема, не завжди передбачається пряме залучення національних держав).
Враховуючи це, автор обрав об’єктами дослідження окремі країни Європи: Німеччину, Францію, Португалію, Чеську Республіку і Україну, що дає можливість розглянути різні аспекти інформаційного чинника в сучасній політиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Інформаційні виміри політичного простору країн європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок