Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ НАПИСАННЯ НАУКОВОГО ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ НАПИСАННЯ НАУКОВОГО ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Назва:
НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ НАПИСАННЯ НАУКОВОГО ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАСИЛЬЄВА ЕЛЬЗА ВЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 378.147 = 111
НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ НАПИСАННЯ НАУКОВОГО ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, доцент
БІГИЧ Оксана Борисівна,
Київський національний лінгвістичний університет, доцент кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ПАХОМОВА Тетяна Олександрівна,
Запорізький національний університет, завідувач кафедри методики викладання філологічних дисциплін і міжкультурної комунікації
кандидат педагогічних наук, доцент
ГЛАЗУНОВА Тамара Володимирівна,
Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського, доцент кафедри англійської мови
Провідна установа Інститут педагогіки, лабораторія навчання іноземних мов, АПН України, м. Київ.
Захист відбудеться 11 жовтня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 9 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Омельченко Л.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Згідно з “Концепцією педагогічної освіти України” (1999) сучасний розвиток суспільства вимагає подальшого вдосконалення системи підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки педагогічних працівників. Педагогічна освіта покликана забезпечити формування вчителя, здатного розвивати особистість учня, зорієнтованого на особистісний та професійний саморозвиток і готового творчо працювати в різних типах навчальних закладів.
Проблему підготовки вчителя іноземної мови в сучасних умовах досліджено рядом вітчизняних і зарубіжних методистів (А.Л.Бердичевский 1990; С.Ю.Ніколаєва 1995; О.Б.Бігич 2000; Е.И.Пассов и др. 2001; Е.Н.Соловова 2001 та ін.). Зокрема, на думку Ю.І.Пасова (2001), система професійної підготовки має бути спрямована на підготовку вчителя-дослідника. Мотиваційним підґрунтям діяльності як студента, так і вчителя є культ пізнання, який породжує їхню пізнавальну активність. Дослідницькі знання та вміння потрібні кожному вчителю як інструмент його роботи, творчої за характером. Тобто вони є значущими з професійної точки зору. Саме тому майбутній вчитель має оволодівати професійними знаннями та вміннями саме в процесі науково-дослідної діяльності. У свою чергу, науково-дослідна діяльність розглядається як інтегративний складник підготовки майбутнього вчителя.
На старшому ступені навчання у вищих навчальних закладах, коли в навчанні вчителя іноземної мови гостріше постає проблема його подальшої професіоналізації, не можна обійти увагою такий вагомий складник підготовки майбутнього фахівця як вміння письмово висловлюватися іноземною мовою з професійних наукових питань у межах фахових навчальних дисциплін (лінгвістики, методики, педагогіки, психології). Відповідно актуалізується проблема оволодіння студентами-філологами “англійською мовою для спеціальних цілей” (English for Specific Purposes), а саме таким її різновидом як “англійська мова для академічних цілей” (English for Academic Purposes), тобто основами академічного англомовного писемного мовлення.
Проблема навчання писемного мовлення на мовному факультеті набула сьогодні особливої значущості, оскільки існує нагальне соціальне замовлення на фахівців, які володіють іноземною мовою саме в письмовій формі в різних сферах професійної діяльності. Доцільно відмітити, що протягом усього періоду навчання студенти мовних факультетів неодноразово письмово оформлюють згідно з чинними вимогами та стандартами добірки матеріалів із різних навчальних дисциплін, в тому числі і фахових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ НАПИСАННЯ НАУКОВОГО ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок