Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

Назва:
ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. Вернадського
ШЕВЧЕНКО Олег Костянтинович
УДК: 17+321.01+930.1
ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філософських наук
Сімферополь – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціальної філософії філософського факультету Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Кальной Ігор Іванович,
Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського,
завідувач кафедри соціальної філософії
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Габрієлян Олег Аршавірович,
Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського,
завідувач кафедри політичних наук
кандідат політичних наук, доцент
Тихомиров Сергій Іванович,
Севастопольський національний технічнийий університет,
професор кафедри філософських і соціальних наук
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії
науки і культурології (м. Київ)
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2006 р., о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Київська, 116-А.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою: г. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “7” вересня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О. В. Зарапін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена змістом трансформаційних процесів Трансформація – це суттєве порушення міри кількісно-якісних змін, що забезпечують певний вектор розвитку., що переживає новоєвропейська цивілізація. Початок процесів, що відбувається, може бути віднесен до кінця XIX початку ХХ ст. Аналіз соціально-філософської, політологічної та соціологічної літератури свідчить, що ці питання не втратили своєї значимості й у XXI столітті. Більш того, у результаті природного розвитку трансформаційних процесів відбулася актуалізація низки проблем, серед яких особливе місце зайняло питання влади.
Увага до феномена влади пов'язана з тим, що влада має спроможність консолідувати суспільні і державні інститути в єдине політичне “тіло”, а також несе в собі можливість переборювати девіантні прояви, регулювати міжетнічні і міжконфесійні відносини, створювати передумови для вирішення істотних протиріч як у суспільстві, так і в сфері відносин: суспільство і природа, особистість і суспільство.
Актуальність проблеми влади зростає, коли дослідник звертається до конкретного суспільства, у якому на тлі загальних трансформаційних процесів, що характерни для всієї новоєвропейської цивілізації, відбуваються радикальні зміни суспільних і державних інститутів. У таких обставинах опинилась і пострадянська Україна.
Дисертант продовжує традицію пошуку нових можливостей на шляху подолання негативних явищ трансформаційних процесів у суспільстві через вивчення напрацьованого досвіду, його структурної організації і побудови ідеальної моделі влади з урахуваннем тенденцій її здійснення і наступним порівняльним аналізом специфічних реалій України.
Ступінь розробленості проблеми. Перші дослідження феномена влади розпочинаються ще у працях античних мислителів (думки, науковців): Платона, Арістотеля, Марка Аврелія. Однак питання про специфіку влади в умовах трансформації суспільних інститутів було уперше (вперше) поставлено (сфорлульовано) тільки в трактатах Аврелія Августіна, Фоми Аквінського і Данте Аліг'єрі.
Роботи Ж. Бодена, Вольтера, Д. Лока, Н. Макіавеллі, Л. Монтеск'є, Ж.-Ж. Русо, створені в умовах формування нового індустріального суспільства, перевели (?) розгляд проблеми зі сфери метафізики (античність і середньовіччя) у площину практичної політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗДІЙСНЕННЯ ВЛАДИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок