Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність паліативного і симптоматичного лікування запущеного раку сечового міхура

Ефективність паліативного і симптоматичного лікування запущеного раку сечового міхура

Назва:
Ефективність паліативного і симптоматичного лікування запущеного раку сечового міхура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,05 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.ГОРЬКОГО
 
МАЛЬЦЕВ Андрій Володимирович
УДК 616.62-006.6-08-039.75+616-08-059
Ефективність паліативного і симптоматичного лікування запущеного раку сечового міхура
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім.М.Горького МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук Семикоз Наталія Григоріївна, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, доцент кафедри онкології, променевих методів діагностики та лікування ФПО.
Офіційні опоненти:
1. Доктор медичних наук, професор Клименко Іван Олександрович, Інститут урології і нефрології АМН України, завідувач відділення онкоурології.
2. Доктор медичних наук, доцент Костінський Іполит Юлійович, Івано-Франківська державна медична академія, завідуючий кафедрою онкології з курсом отоларингології.
Провідна установа: Інститут експериментальної патології‚ онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького‚ відділ моделювання протипухлинної терапії‚ НАН України.
Захист відбудеться 21 лютого 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 в Донецькому державному медичному університеті ім.М.Горького за адресою 83003, Донецьк, пр. Ілліча, 16.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М.Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
Автореферат розісланий 21 січня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук,
професор І.І.Солдак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рак сечового міхура складає від 30 до 50% від усіх урологічних новоутворень і виявляє чітку тенденцію до прогресування, поширеності, рецидування та росту захворюваності (Аксель Е.М., Матвеев Б.П., 1999; Фигурин К.М., 1999). Ця тенденція протягом десяти останніх років відзначена і в Україні (Возианов А.Ф. и др., 1994).
Захворюваність по Україні на 100 000 населення зросла з 8,2 (1995р.) до 9,4 (1998р.), а по Донецькій області з 7,1 до 9,9 (1989-1998рр.). Але ці цифри могли бути ще вищими, так як знизилась тривалість життя українців протягом останніх років, і все більше громадян не доживають до “свого” раку.
Незважаючи на значні досягнення у діагностиці новоутворень, результати лікування залишаються незадовільними, що у першу чергу пов'язано з пізнім звертанням хворих, зумовленим мізерною первісною симптоматикою раку сечового міхура.
За даними Донецької області за первинною допомогою у стадії Т3 і Т4 звертаються 48% хворих на пухлини сечового міхура, і 34,2% заново виявлених хворих гинуть від раку на першому році з моменту встановлення діагнозу (Карякин О.Б. и др. 1989; Матвеев Б.П., Фигурин К.М., 1995).
Необхідно відзначити, що в Україні у силу ряду економічних та соціальних умов не розв'язана в організаційному плані і проблема ранньої діагностики раку сечового міхура. Здебільшого вперше встановлюється діагноз, коли хворі поступають в ургентному порядку в урологічні відділення з макрогематурією, тампонадою сечового міхура згустками крові, гострою затримкою сечоспускання, нирковою колікою, що свідчить про відсутність ефективних організаційних методів раннього виявлення цього захворювання і недостатню онкологічну настороженість лікарів загальної лікувальної мережі.
Іноперабельні хворі складають від 17,5% до 45,5% від загального числа хворих на рак сечового міхура. У цю групу входять хворі, яким через загальний тяжкий стан, зумовлений поширеністю пухлинного процесу, анемією або інтеркурентними захворю-ваннями, радикальна операція протипоказана, або хворі, що відмовились від оперативного лікування. Крім того, переважна більшість хворих – люди похилого і старечого віку із змінами з боку багатьох органів і систем. Так, за даними В.М.Ткачука та ін., питома вага хворих на рак сечового міхура, віком за 60 років, склала 59,9%. Ця категорія хворих надходить в урологічні відділення в екстренному порядку в 2,7 рази частіше, ніж хворі, віком до 60 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ефективність паліативного і симптоматичного лікування запущеного раку сечового міхура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок