Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ МАЙНА

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ МАЙНА

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ МАЙНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
КРИНИЦЬКИЙ ІГОР ЄВГЕНОВИЧ
УДК 343.73
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
ОПОДАТКУВАННЯ МАЙНА
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі правових основ підприємництва та фінансового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, доцент Кучерявенко Микола Петрович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідуючий кафедрою фінансового права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Пацурківський Петро Станіславович, Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича, завідуючий кафедрою конституційного та адміністративного права;
кандидат юридичних наук, доцент Кадькаленко Сергій Тимофійович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри конституційного та адміністративного права.
Провідна установа – відділ проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України, м. Київ.
Захист відбудеться 1 листопада 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий 24 жовтня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.П. Битяк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах переходу до ринкових відносин проблеми розвитку податкового законодавства мають суттєве значення. Важливе місце при цьому займає закріплення принципів та підстав оподаткування. Це відноситься до всіх об’єктів оподаткування, але найбільш перспективним виглядає підсилення ролі оподаткування майна, в галузі якого аналіз правових принципів оподаткування майна має особливе значення. Комплексна реформа системи оподаткування має грунтуватися на положеннях Конституції України, істотних змінах чинного податкового законодавства. Сьогодні особлива увага з боку політиків та науковців справедливо приділяється оподаткуванню майна, яке застосовується в Україні дещо невпевнено і об’єктивно розглядається як канал зростання надходжень до доходної частини бюджетів та цільових фондів.
Оподаткування майна, яке представлене податком на землю та податком з власників транспортних засобів, в ході податкової реформи 90-х років не відрізнялося бюджетною спрямованістю. При цьому ці податки залишаються важливими каналами надходжень до бюджетів та цільових фондів, характеризуються певною перспективністю. Але більш потенційні можливості вбачаються у використанні податків, яких в Україні ще немає. До них відносяться: податок на майно юридичних осіб; податок на нерухоме майно фізичних осіб; податок на майно, що переходить на підставі спадкоємства та дарування. Ці податки відрізняються актуальністю, можливістю зростання надходжень до бюджетів та цільових фондів. Вони мають цілу низку позитивних моментів, до яких відносяться: складність зменшення об’єкта оподаткування, можливість стимулювання розвитку виробництва та вирішення фінансових проблем держави та органів місцевого самоврядування.
Слід відзначити, що сучасні податкові реформи, які проходять в країнах ринкової економіки, Російській Федерації спрямовані на забезпечення ефективного розвитку оподаткування майна як юридичних, так і фізичних осіб. Дослідження правових принципів оподаткування майна надає можливості виявити проблеми в теоретичній розробці оподаткування майна, забезпечити комплексне, єдине застосування норм податкового права.
Таким чином, аналіз основних моментів оподаткування майна, його правових принципів має важливе теоретичне і практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ МАЙНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок