Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕСЕЛЕНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ В XVIII — НА ПОЧАТКУ XX СТ. (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ПЕРЕСЕЛЕНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ В XVIII — НА ПОЧАТКУ XX СТ. (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ПЕРЕСЕЛЕНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ В XVIII — НА ПОЧАТКУ XX СТ. (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Університет внутрішніх справ
ПЄТКОВ Сергій Валерійович
УДК: 340.0(09)(477)
ПЕРЕСЕЛЕНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ
НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ
ІМПЕРІЇ В XVIII — НА ПОЧАТКУ XX СТ.
(ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
12.00.01 — теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків — 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України (м. Харків).
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент
Зайцев Леонід Олександрович,
Університет внутрішніх справ (м. Харків),
начальник кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти: - доктор юридичних наук, професор
Страхов Микола Миколайович
член-кореспондент Академії правових наук України,
заслужений працівник народної освіти України,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого професор кафедри історії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент
Чехович Валерій Анатолійович
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
доцент кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа - Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної
академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться “22” травня 1999 року о 10 - 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 в Університеті внутрішніх справ за адресою: 310080, Україна, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Університету внутрішніх справ за адресою: 310080, Україна, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “21” квітня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В українській державі гарантується і послідовно реалізується політика спрямована на задоволення етнічних потреб всіх національностей України. У Конституції України, прийнятій від імені Українського народу — громадян України всіх національностей, закріплені права національних меншин України 1). За Законом України “Про національні меншини в Україні” від 25 червня 1992 року до них належать групи громадян України, які не є українцями за національністю, виявляють почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою.
Вивчення питань, пов’язаних із становленням правового регулювання процесу формування багатонаціонального складу населення України у ХVІІІ — на початку XX ст., і зокрема, стосовно переселенських національних меншин (представники різних національних груп, що опинилися через різні причини за межами своєї етнічної території), є актуальним з наукової, практичної та політичної сторін.
До теперішнього часу питання розглянуті у дослідженні в науковій літературі залишались не вивченими, в першу чергу у зв’язку з недостатнім залученням джерельної бази та існуючими ідеологічними стереотипами.
З практичної точки зору питання пов’язані з правовим статусом переселенських національних меншин є актуальними для визначення курсу та формування стратегії розбудови багатонаціональної Української держави, що проходить нині. Ефективного результату у цьому можна досягти сформувавши в першу чергу певну законодавчу базу щодо національних меншин.
Сучасна етнонаціональна політика держави потребує критичного осмислення накопиченого історичного досвіду, аби новітні політичні рішення спирались на науково обґрунтований аналіз уроків минулого.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до “Головних напрямків наукових досліджень Університету внутрішніх справ МВС України на 1996-2000 рр.”, загальноінститутської “Програми наукових досліджень Запорізького юридичного інституту МВС України” від 28 січня 1997 р.
Мета дослідження полягає у висвітленні еволюції нормативно-правової бази стосовно переселенців на українських землях у складі Російської імперії у XVІІІ — на початку XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕРЕСЕЛЕНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ МЕНШИНИ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ В XVIII — НА ПОЧАТКУ XX СТ. (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок