Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЯ ХАРАКТЕРІВ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕЛІГЕНТІВ У РОМАНАХ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1910-Х РОКІВ

ТИПОЛОГІЯ ХАРАКТЕРІВ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕЛІГЕНТІВ У РОМАНАХ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1910-Х РОКІВ

Назва:
ТИПОЛОГІЯ ХАРАКТЕРІВ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕЛІГЕНТІВ У РОМАНАХ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1910-Х РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,75 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Прикарпатський університет
ім. Василя Стефаника
На правах рукопису
УДК 821.161.2:
311.2
МАЛИШ
ОКСАНА МИХАЙЛІВНА
ТИПОЛОГІЯ ХАРАКТЕРІВ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕЛІГЕНТІВ
У РОМАНАХ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1910-Х РОКІВ
Спеціальність 10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2004
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана на кафедрi української лiтератури Ужгородського нацiонального унiверситету, Мiнiстерства освiти i науки України.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Ужгородського національного університету Голомб Лідія Григорівна.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту літератури НАН ім.Т.Шевченка Мороз Лариса Захарівна;
Кандидат філологічних наук, професор кафедри української літератури кінця ХІХ- поч. ХХ століття, заступник директора Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Гаєвська Надія Марківна.
Провідна установа - Дрогобицький педагогічний університет ім.І.Франка, Міністерства освіти і науки України, кафедра української літератури.
Захист відбудеться 3 березня 2004 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.20.051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Прикарпатському університеті ім.В.Стефанника (76000, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського університету ім. В.Стефаника (76000, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розіслано 3 лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
кандидат філологічних наук,
доцент Н.Я.Тишківська


Загальна характеристика роботи
Актуальність нашого дослідження зумовлена тим, що шляхи та засоби характерології Винниченкових героїв-інтелігентів у романах 1910-х років вивчені недостатньо. У В.Винниченка домінують рефлектуючі герої, які “вимагають нових способів зображення характерів, зокрема, невласне прямого мовлення, внутрішніх монологів, складної структури діалогів та полілогів, динамічних портретів. Прийоми ці мали “оголювати” всю складну (часом навіть надламану!) психіку персонажів, розкриваючи процес їхнього безупинного самоаналізу”1.
Формування характеру нового українського інтелігента постійно хвилювало В.Винниченка й становило одну з провідних тем його творчості. Письменник створив цілу галерею найрізноманітніших типів інтелігентної української людини. За твердженням Г.Костюка, “без знання цих типів, тобто без вивчення і знання цих В.Винниченкових творів, ми ніколи глибоко й всебічно не пізнаємо соціальних, культурних і моральних стосунків цих людей доби між двох революцій, не пізнаємо психологічної атмосфери, що формувала й деунапрямлювала спільноту. Особливо це стосується тих різних соціалістичних середовищ, що на початку ХХ сторіччя виступили”2. В.Винниченко був активним діячем і організатором соціалістичного руху і водночас засуджував догматизм. Він ніколи не ідеалізував ні партійних програм, ні партійних діячів. Навпаки, письменник завжди глибоко вдивлявся в їх психіку, в їх людський образ, в їх ідеї та практику. Неузгодженість між ідеями й реальною дійсністю його глибоко насторожувала.
У романах 1910-х років В.Винниченко випробовує характери героїв-інтелігентів на можливість досягнення внутрішньої гармонії й цільності, вдаючись до концепції “чесності з собою. Модерністський дискурс В.Винниченка складається на основі “нігілістичної” структури мислення, в якій відкривається можливість імовірної реальності. Зокрема, ігрова проекція визначає значною мірою експериментальність його художнього зображення. Способом переключення реальності в структури релятивного плану стає ідея “чесності з собою, що співвідноситься з методом відношення до життєвих явищ.
У романах 1910-х рр. В.Винниченко розбудовує власну мистецьку лабораторію психологічного аналізу, зображує найтонші нюанси мислення та дій персонажів в умовах реально зміненого життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ ХАРАКТЕРІВ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕЛІГЕНТІВ У РОМАНАХ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1910-Х РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок