Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості віктимної поведінки підлітків

Психологічні особливості віктимної поведінки підлітків

Назва:
Психологічні особливості віктимної поведінки підлітків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Південноукраїнський державний педагогічний університет
імені К. Д. Ушинського (м. Одеса)
ХАРХАН Оксана Михайлівна
УДК 159.922.73.
Психологічні особливості віктимної поведінки підлітків
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор психологічних наук, професор Каліна Надія Федорівна, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, завідувач кафедрою глибинної психології та психотерапії.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор Фурман Анатолій Васильович, академік-секретар АН вищої школи України, директор Інституту експериментальних систем освіти та НДЦ “Економіка вищої освіти”, завідувач кафедри соціальної роботи Тернопільського державного економічного університету
кандидат психологічних наук, доцент Хмель Наталя Дмитрівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, декан, в.о. директора Інституту психології
Провідна установа: | Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, м.Київ
Захист відбудеться “ __ " ______ 2006 року о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03. у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою:
65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою:
65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “ " 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.


Актуальність даного дисертаційного дослідженя обумовлена, по-перше, загальним зростанням інтересу до психотерапевтичної роботи з підлітками, що потерпіли від насильства, по-друге, практичною необхідністю допомоги їм та їхнім батькам, оскільки кількість таких підлітків зростає. Наявність психологічних проблем для підліткового періоду закономірна, і їх професійне вирішення має першорядне значення. Ці труднощі в більшості випадків є складовою частиною природного процесу розвитку і не повинні негативно впливати на становлення особистості. Проте, психологічно виважених, системно обґрунтованих досліджень та програм допомоги віктимним підліткам, на жаль, в Україні немає.
Таким чином, одним з призначень даної дисертаційної роботи є розширення сфери психологічного знання шляхом розвитку психотерапевтичної практики з підлітками і їх адаптації до вітчизняної психологічної традиції. Якщо ми хочемо дійти правильного розуміння того, чому підлітки стають “важкими”, ми повинні зрозуміти чинники, через які вони такими стають. Проводячи дане дослідження, ми не ставили собі за мету відкрити щось принципово нове, але показали необхідність запозичення концептуальних уявлень з психоаналізу для роботи з підлітками, тому наша робота носить не тільки науково-дослідний характер, а й науково-практичний.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконувалося відповідно з планом наукових досліджень в рамках наукової теми кафедри глибинної психології та психотерапії Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського "Свідомі та несвідомі детермінанти самоконституювання суб'єкта" (номер держрегистрації 0101U005694). Тему дисертації затверджено Вченою радою Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (протокол № 2 від 22.02.2005 року) та узгоджено у Раді з координації наукових досліджень в галузі педагогіки та психології в Україні (протокол № 5 від 24.05.2005 року). Автор досліджував психологічні особливості віктимної поведінки травмованих підлітків.
Мета дослідження: розробити і апробувати модель психопрофілактичної і психотерапевтичної допомоги віктимним підліткам.
Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Психологічні особливості віктимної поведінки підлітків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок