Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАГАТОАЛЬТЕРНАТИВНІ ОПТИМІЗАЦІЙНІ МОДЕЛІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВ

БАГАТОАЛЬТЕРНАТИВНІ ОПТИМІЗАЦІЙНІ МОДЕЛІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВ

Назва:
БАГАТОАЛЬТЕРНАТИВНІ ОПТИМІЗАЦІЙНІ МОДЕЛІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,66 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


УДК 681.5.O15
ТІЩЕНКО ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
БАГАТОАЛЬТЕРНАТИВНІ ОПТИМІЗАЦІЙНІ МОДЕЛІ
ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Кокошко Володимир Семенович, Одеський інститут Cухопутних військ, професор кафедри військової інформатики і кібернетики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Шаронова Наталя Валеріївна, Харківський гуманітарний інститут “Народна Українська академія”, проректор по науковій роботі.
доктор технічних наук, професор Бідюк Петро Іванович, Національний технічний університет України (КПІ), професор кафедри математичних методів системного аналізу.
Провідна організація: Харківський державний технічний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 19.01.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К67.052.01 при Херсонському державному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24 (3 корп., ауд. 320)
Автореферат розісланий 17.12.2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.О. Костін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В умовах переходу до ринкової економіки збільшилася кількість потенційно можливих об'єктів виробництва (ОВ) і як наслідок з'явилися нові технологічні системи (ТС) і технологічні операції (ТО). Вибір того чи іншого варіанту впливає на властивості ОВ. У зв'язку з цим особливу значимість при вирішенні проблеми підвищення ефективності виробництва та якості продукції, що випускається, здобувають задачі системного відпрацьовування технології виробництва(ТВ) з урахуванням: змін по періодах часу складу елементів системи, їхніх характеристик, взаємозв'язків перерозподілу функцій, що виконуються елементами системи; обмеженого обсягу інформації про параметри динамічних характеристик об'єктів, якими управляють; відсутності статистичного опису збурювань і шумів у системі; задання параметрів підсистем тільки границями їхньої можливої зміни; нечіткості прояву причино-наслідних відносин; збільшення альтернативних варіантів і зростаючої складності кожного з варіантів прийнятих рішень. Відзначені факти варто розглядати як ситуації з невизначеності.
Ці проблеми ставлять задачу розробки нових моделей, алгоритмів і програм автоматизованого аналізу й оптимізації прийняття рішень з урахуванням системного взаємозв'язку технології та ОВ до складу найважливіших .Задачі оптимізації технології виробництва в умовах невизначеності доцільно здійснювати в структурних формах. Це дає можливість не тільки спростити розрахунок оптимальних характеристик, але і конструювати систему в модульно-структурній формі з наступною оптимізацією параметрів у структурах, що технічно простіше реалізувати.
У зв'язку з цим у дисертаційній роботі розв`язано актуальну задачу оптимізації технології виробництва на основі багатоальтернативних моделей оптимізації з використанням математичного апарата теорії нечітких множин.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розвиток елементів конструктивної теорії і проблемно-орієнтованого інструментарію моделювання технології виробництва. Елементи теорії й інструментарій орієнтовані на рішення нових задач удосконалювання технології виробництва на основі автоматизованого багатоальтернативного аналізу й оптимального вибору структур технологічних систем, технологічних операцій у взаємозв'язку з ОВ.
Досягнення поставленої мети визначило необхідність розв`язання наступних задач: аналіз моделей вибору конструкторсько-технологічних рішень на етапах конструкторської і технологічної підготовки виробництва (ТПВ); розробка моделей автоматизованого багатоальтернативного аналізу й оптимального вибору варіантів конструкції та технології, що проектуються і його складових частин; дослідження багатоальтернативних оптимізаційних моделей, що відбивають зв'язок основних технологічних структур з конструкцією ОВ; розробка алгоритмічних процедур і програм багатоальтернативної оптимізації для вибору конструкторсько-технологічних рішень; структурне, інформаційне й алгоритмічне удосконалювання системи управління виробництвом; алгоритмічна та програмна реалізація багатоальтернативних оптимізаційних моделей технології виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: БАГАТОАЛЬТЕРНАТИВНІ ОПТИМІЗАЦІЙНІ МОДЕЛІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ВИРОБНИЦТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок