Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ НА КОНЦЕНТРАЦІЮ КАЛЬЦІЮ В ТИМОЦИТАХ ЩУРА

ВПЛИВ ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ НА КОНЦЕНТРАЦІЮ КАЛЬЦІЮ В ТИМОЦИТАХ ЩУРА

Назва:
ВПЛИВ ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ НА КОНЦЕНТРАЦІЮ КАЛЬЦІЮ В ТИМОЦИТАХ ЩУРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,59 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
АРТЕМЕНКО ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
УДК 577.24/352.4:57.044:54-39
ВПЛИВ ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ НА КОНЦЕНТРАЦІЮ КАЛЬЦІЮ
В ТИМОЦИТАХ ЩУРА
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в на кафедрі біофізики біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор
Зима Валентин Леонідович
доктор біологічних наук, професор
Мірошниченко Микола Степанович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри біофізики
Офіційні опоненти:
Рибальченко Володимир Корнійович, доктор біологічних наук, професор, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач відділу цитофізіології Інституту фізіології ім. акад. Петра Богача біологічного факультету
Бабіч Лідія Григорівна, кандидат біологічних наук, Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН
України, провідний науковий співробітник, старший науковий співробітник відділу біохімії м’язів
Провідна установа: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Захист відбудеться 30 січня 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, пр. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 215)
Поштова адреса: 01033, Київ – 33 , вул. Володимирська, 64, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.38
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 27 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Цимбалюк О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Іони кальцію виконують важливу роль внутрішньоклітинних посередників. Зміни внутрішньоклітинної концентрації іонів кальцію ([Ca2+]і) обумовлюють м‘язове скорочення, вивільнення нейротрансмітерів, забезпечують регуляцію динаміки цитоскелету, фоторецепцію, ділення клітини, експресію генів та інші фізіологічні функції клітини. Регуляція рівня [Ca2+]i визначається як функціональною активністю плазматичної мембрани, так і внутрішньоклітинних органел – ендоплазматичного ретикулума, мітохондрій, ядра тощо [Carafoli, 2002]. Оскільки діючим фактором, регулятором і пусковим механізмом різноманітних клітинних функцій є концентрація вільного кальцію в цитоплазмі клітини, виникає важлива задача швидкого і точного визначення величини [Ca2+]i в інтактних клітинах.
Найбільш поширеним та перспективним є флуоресцентний метод з застосуванням кальційчутливих флуоресцентних зондів. Флуоресцентні зонди індо-1, род-2 [Grynkiewicz, 1985] та інші дають можливість неперервної реєстрації змін рівня [Ca2+]i у клітинах в стані спокою та під час дії різноманітних агоністів. Значна кількість робіт присвячена природі Са2+-сигналів в збудливих клітинах, але ще не достатньо досліджені зміни концентрації цитозольного кальцію в незбудливих клітинах.
Пероксид водню – це мала електронейтральна молекула, яка може вільно дифундувати всередину клітини. Порівняно з іншими відносно короткоживучими молекулами активними формами кисню (АФК), наприклад, супероксидним аніоном .О2-, – Н2О2 більш стійкий, хоча на його стабільність впливає рН та окисно-відновна рівновага всередині клітини. Ще більш важливим є те, що молекула Н2О2 електронейтральна і являється однією із небагатьох АФК, які вільно дифундують через клітинні мембрани. Залишок цистеїну являється легкою мішенню окиснювальної дії Н2О2, якщо він знаходиться в депротонованому стані. Безперечно, що тільки деякі клітинні білки мають цистеїн, який може окиснюватися за таких умов. Це є причиною того, що така маленька молекула, як Н2О2, може виступати у ролі специфічного вторинного посередника.
Крім того, пероксид водню, може виступати ініціатором запуску апоптозу. Цей процес, який відіграє особливу роль у підтриманні гомеостазу тканин імунної системи, зокрема тимусу, ефективно індукується під дією фізіологічних факторів, таких як специфічні цитокіни, стероїдні гормони, окисний стрес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ НА КОНЦЕНТРАЦІЮ КАЛЬЦІЮ В ТИМОЦИТАХ ЩУРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок