Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЄ ЖИТТЯ В ГАЛИЧИНІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст. ( Особливості мистецького процесу )

ХУДОЖНЄ ЖИТТЯ В ГАЛИЧИНІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст. ( Особливості мистецького процесу )

Назва:
ХУДОЖНЄ ЖИТТЯ В ГАЛИЧИНІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст. ( Особливості мистецького процесу )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,90 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
СЕМЧИШИН-ГУЗНЕР
Олеся Ігорівна
УДК 7.036 (477.8) (09)
ХУДОЖНЄ ЖИТТЯ В ГАЛИЧИНІ
КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.
( Особливості мистецького процесу )
17.00.05 – образотворче мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів -2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській академії мистецтв
 
Науковий керівник доктор мистецтвознавства, професор
кафедри історії та теорії мистецтва
Львівської академії мистецтв
Стельмащук Галина Григорівна
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
старший науковий співробітник,
завідувач відділу народного мистецтва
Інституту народознавства НАН України
Станкевич Михайло Євстахійович
кандидат мистецтвознавства, директор
Національного музею у Львові
Откович Василь Петрович
Провідна установа Інститут мистецтвознавства,
фолькльористики та етнології
ім. М.Т.Рильського НАН України,
м.Київ
Захист відбудеться “ 2 “листопада 2000 р. о “ 14 “ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.103.01 у Львівській академії мистецтв за адресою: 79011, Львів, вул.Кубійовича, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської академії
мистецтв ( м.Львів, вул.Кубійовича, 38 )
Автореферат розісланий “30“ вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства ГОЛОД І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З погляду чисто емпіричного дослідження художнього життя має провадитися вже прокладеним у мистецтвознавчій науці шляхом. Коло висвітлюваних питань, що складають художнє життя, традиційно усталилося. Передовсім це саме мистецтво ( мистецькі твори ) і його взаємозв’язки з глядачем; різні види виставкової діяльності, організаційні форми художнього життя, включаючи побут, серед яких слід розрізняти форми актуальної діяльності, якими найчастіше виявляються товариства, групи, об'’днання і які створюються для розв’язання злободенних, гострих питань, і організаційні форми тривалого функціонування якими є музеї, галереї, бібліотеки і т.інш.; художня критика та її вплив на творчість художників і творчий процес та зворотній процес впливу художньої творчості на пресу, що прагне відобразити тенденції розвитку мистецтва. Ці основні питання обростають безліччю конкретних реалій, які залежать від багатьох чинників мистецького і позамистецького характеру, що втягуються в художній процес, перебувають у живих зв’язках, котрі то посилюються то раптом загасають, щоб з часом знову і з новою силою заявити про себе і витягти на світ нову проблему. Здавалося б, щодо художнього життя Галичини, яка перебувала в складі Австро-Угорської імперії з підпорядкуванням польським впливам і становила периферію європейського мистецького процесу, загальномистецькі проблеми мають полегшену віддалену дотичність. Та насправді діялося навпаки. Загальномистецькі проблеми не тільки не зникали, а навпаки посилювалися, драматизувалися, вочевидь вказуючи на ті супутні й болісні, які накопичувалися віддавна і вимагали невідкладного рішення, після чого тільки й можна було доступитися до власне мистецтва і його актуальних завдань. Власне це змушує дослідника вступати часом в суміжні царини історико-культурних досліджень, що на їх пограниччі з мистецтвознавчою наукою яскраво висвітлилися грані художнього життя на зламі століть і у світлі різноманітних суспільно-політичних подій постали вивершеними мистецькі досягнення.
Культурна сфера Галичини, і мистецьке життя як її складова, в останні десятиліття ХІХ –початку ХХст. акумулювали в собі складне переплетеття соціологічних, естетичних та ідеологічних проблем. Зрушення відбувались і в свідомості митців, і вибір ними естетичної, а разом з нею й ідейної концепції залежав від тих обставин, в яких опинявся художник. Існує ще одна проблема у порушеній темі дисертації. Висвітлення художнього життя в Галичині було б однобічним, якщо розглядати виключно українські організації та творчість лише українських митців. Спокон віків у Львові зосереджувались представники інших народів, які в сукупності створювали неповторну галицьку культуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХУДОЖНЄ ЖИТТЯ В ГАЛИЧИНІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст. ( Особливості мистецького процесу )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок