Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТЕРНАЛІЗМ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

ПАТЕРНАЛІЗМ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

Назва:
ПАТЕРНАЛІЗМ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,40 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Запорізький НАЦІОНАЛЬНИЙ університет
Масюк Олег Петрович
УДК: 141.7: 364
ПАТЕРНАЛІЗМ ЯК ОБ’ЄКТ
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ
09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:–
кандидат філософських наук, доцент
Лепський Максим Анатолійович,
Запорізький національний університет,
декан факультету соціології та управління,
завідувач кафедри соціології.
Офіційні опоненти:–
доктор філософських наук, професор
Воронкова Валентина Григорівна,
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри менеджменту організації;–
кандидат філософських наук,
Жданенко Світлана Борисівна
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри філософії.
Провідна установа:–
Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії (м. Київ).

Захист відбудеться “26” червня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.17.051.05 в Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.
Автореферат розісланий “25” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Александрова


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Соціально-філософське осмислення суспільної, економічної, політичної, духовної життєдіяльності, особливостей сучасного світового співіснування визначає необхідність перенесення спектра детермінант суспільного розвитку від втілення споживацьких форм організації суспільних відносин до розбудови гармонійних моделей як у матеріальній, так і в духовній сферах суспільної життєдіяльності. Встановлення нової спрямованості суспільного життя визначає актуальність дослідження патерналізму як різновиду владних суспільно-державних і світових відносин.
Генезис глобальних процесів світового розвитку потребує реорганізації патерналістських відносин. Розвиваючись від залежних до рівноправних, всеохоплюючих інтеграційних засад взаємодії, вони повинні забезпечувати й захищати прийнятні умови існування для кожного суб’єкта сучасних суспільних відносин. Вироблення і зміна зовнішніх і внутрішніх орієнтирів життя суспільства розрізняється спрямованістю на патерналістські або партнерські відносини. Створення якісної та ефективної взаємодії між цими проявами владної взаємодії є запорукою гармонійності й збалансованості розвитку суспільного життя, що сприяє виробленню конкурентоспроможності представників сучасної глобальної взаємодії та співробітництва.
Українська дійсність має свою специфіку, визначену патерналістським характером взаємодії системи “держава-суспільство”. Авторитет державної влади виходив, зокрема, з того, що патерналізм розглядався як ідеологія і практика управління людьми, особлива форма здійснення влади.
Упродовж тривалого часу Україна розвивалась у межах радянського державного управління, де розглядалася як підконтрольний учасник державної взаємодії. З одного боку, за радянських часів в українській суспільній свідомості сформувалися та ефективно функціонували такі патерналістські норми суспільної взаємодії, які заперечуються умовами сучасного суспільного життя, потребуючи переосмислення в напрямку розробки новітньої суспільно-державної ідеології. З іншого боку, нині утверджується дуалістичне розуміння власної стратегічної моделі розвитку, в основі якого наслідування дій “патрона” у практиці взаємодії Росії та країн СНД, або західних зразків суспільного розвитку.
Унікальне геополітичне розташування на межі західного та східного регіонів Євразійського континенту дозволяє засвоювати як західні, так і східні ідеологічні моделі організації суспільного життя з урахуванням власних історико-культурних особливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПАТЕРНАЛІЗМ ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок