Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМА ЛЕГІТИМАЦІЇ

ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМА ЛЕГІТИМАЦІЇ

Назва:
ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМА ЛЕГІТИМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НаціональнИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКа
ДАЩАКІВСЬКА Оксана Юріївна
УДК 323.39 (477)
ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМА ЛЕГІТИМАЦІЇ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор,
Світа Ганна Михайлівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка
кафедра політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Пахарєв Анатолій Дмитрович,
Інституту політичних і етнонаціональних досліджень
імені І.Ф. Кураса НАН України, головний
науковий співробітник відділу теоретичних і практичних
проблем політології
кандидат філософських наук, доцент
Климанська Лариса Дмитрівна
Національний університет “Львівська політехніка”,
кафедра соціології та соціальної роботи
 
Провідна установа: Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка,
кафедра політології
Захист відбудеться „19” квітня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Львівському національному університеті імені Івана Франка, за адресою вул. Університетська, 1, м. Львів, 79000.
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано „15” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук, доцент О.Б.Шурко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Центральну категорію політології становить влада, що в уяві пересічних громадян завжди асоціюється з людьми, які її втілюють, мають безпосередній вплив на прийняття рішень та віддають загальнообов’язкові для всього суспільства і для кожного громадянина розпорядження. Поширення демократичних принципів формування владних інституцій (передусім представництва та виборності) веде до збільшення міри персоніфікації політики і влади, пов’язуючи її з конкретними особистостями. Персоніфікація влади ставить питання про легітимність цієї групи осіб, яка здійснює владу, – політичної еліти.
Легітимація політичної еліти – це проблема актуальної політичної дійсності, її розуміння дасть змогу відповісти на широкий спектр запитань стосовно процесів формування політичної еліти, появи довіри до неї, виправдання та визнання існування цієї групи в суспільстві, чинників легітимації політичної еліти. Влада, будучи сутнісним призначенням політичної еліти, наділяє її своєю потребою в легітимності. Процеси легітимації політичної еліти не зводяться до акту голосування на виборчій дільниці, це передусім постійна підтримка рівня довіри, звернення до символів та традицій, створення юридичних формул для постійного визнання політичної еліти.
На політичне життя в Україні, що зазнає впливів таких модернізаційних процесів як залучення до інформаційних суспільств, засвоєння демократичних принципів, формування нових інституцій політичної системи, вплив окремих особистостей, які визначають нові процеси, величезний. Процеси легітимації політичної еліти України відбуваються разом з безперервними процесами легітимації компонентів політичної системи, що засвідчує важливість вивчення цієї проблеми, оскільки визнання політичної еліти зумовлене особливостями політичної системи, зокрема, крахом політичної системи радянського зразка, формуванням парламентсько-президентської республіки.
Аналіз процесів легітимації політичної еліти України дасть змогу виявити тенденції становлення політичної еліти, чинники та технології, традиції та символи, до яких вдається політична еліта на підтримку власної легітимності. Якщо для стабільних демократичних систем процес легітимації достатньо прогнозований, то політична еліта та суспільство України перебувають у стані встановлення рівноваги у політичній системі, що стосується також балансу між владою та суспільством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМА ЛЕГІТИМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок