Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості самоактуалізації

Психологічні особливості самоактуалізації

Назва:
Психологічні особливості самоактуалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Шемелюк Ірина Михайлівна
УДК 159.9:61
Психологічні особливості самоактуалізації
осіб, хворих на неврастенію
19.00.04 – Медична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському міжнародному університеті на кафедрі психології
Науковий керівник – кандидат медичних наук,
доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович
Київський міжнародний університет,
декан соціально-психологічного факультету
Офіційні опоненти – член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Бурлачук Леонід Фокич
Національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри психодіагностики та медичної
психології
– кандидат психологічних наук,
Вовканич Маргарита Дмитрівна
Ужгородський національний університет,
доцент кафедри соціальної роботи
Провідна установа - Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця Міністерства освіти і науки України, кафедра психіатрії
Захист відбудеться “30” червня 2004р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою 01033, Київ, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: м. Київ, вул. Паньківська 2.
Автореферат розіслано “29” травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В сучасних умовах розбудови й оновлення всіх сфер життя особливо актуальною постає проблема особистісного успіху, яка останнім часом усе частіше розглядається як успішна самореалізація, особистісне зростання. Найбільш адекватною нині для поняття особистісного зростання видається категорія самоактуалізації, яка, на думку ряду дослідників, виступає операційним аналогом особистісної зрілості (А.Маслоу, К.Роджерс, Г.Олпорт, Р.Ассаджолі, Р.Гордон, Л.Я.Гозман, М.В.Кроз, А.Елліс, Г.О.Балл).
Необхідність розв’язання майбутніми фахівцями перспективно важливих життєвих завдань під час навчання змінює погляди і орієнтації в системі соціальних, фахових, економічних цінностей, а при відсутності впевненості в майбутньому, ясних перспектив з працевлаштуванням не може не впливати на внутрішній світ студентської молоді. Залежно від соціальних умов, індивідуальних психологічних особливостей у певної частини молоді з’являється зневіра в успіхові у житті, у своїх силах, в існуванні істинних цінностей, втрачається здатність регулювати свою активність, поведінку, відбувається знецінення потреби самоактуалізації. Це призводить до того, що особистість стає беззахисним об’єктом впливу зовнішніх обставин, для якої характерні: знижені самооцінка, самоповага, критерії особистісного успіху, у неї з’являються труднощі в адаптації до умов життєдіяльності, що проявляється невротичними розладами. Останні в структурі загальносоматичних захворювань становлять 35-60%, а те, що вони спричиняють тимчасову або стійку втрату працездатності, соціально-психологічну дизадаптованість молодої людини у відповідальний період її життя – закінчення вищого навчального закладу, зумовлює соціальну й економічну значущість проблеми психодіагностики та психокорекції осіб з невротичними розладами, особливо хворих на неврастенію (Л.Ф.Бурлачук, А.Є.Лічко, Б.Д.Александровський, А.М.Свядощ, Т.М.Титаренко, А.А.Крилов, А.В.Магльований, В.М.Бєлов, А.Б.Котова, Б.Д.Карвасарський, С.Д.Максименко, М.С.Корольчук, В.М.Крайнюк, А.Ф. Косенко, Т.І. Кочергіна).
Розходження в особливостях самоактуалізації в здорових і хворих осіб є закономірними, вони існують і потребують подальших наукових пошуків. Практичні й теоретичні дослідження в цій галузі спрямовані на уточнення концепції самоактуалізації, розширення меж її застосування, пошуки психодіагностичного інструменту, що робить самоактуалізацію більш доступною для вивчення, виявлення методів її психодіагностики та психокорекції в осіб з невротичними розладами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Психологічні особливості самоактуалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок