Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦЕПТИВНІ МОДЕЛІ ТВОРЧОСТІ БОГДАНА-ІГОРЯ АНТОНИЧА

РЕЦЕПТИВНІ МОДЕЛІ ТВОРЧОСТІ БОГДАНА-ІГОРЯ АНТОНИЧА

Назва:
РЕЦЕПТИВНІ МОДЕЛІ ТВОРЧОСТІ БОГДАНА-ІГОРЯ АНТОНИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,73 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українське літературознавство ХХ століття значно збагатилося теоре
тико-методологічними підходами у питаннях розгляду художньог


Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Кирильчук Олександр Миколайович
УДК 821.161.2.09.
РЕЦЕПТИВНІ МОДЕЛІ ТВОРЧОСТІ
БОГДАНА-ІГОРЯ АНТОНИЧА
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Рівненському державному гуманітарному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Поліщук Ярослав Олексійович,
Рівненський державний гуманітарний
університет, професор кафедри
української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Просалова Віра Андріївна,
Донецький національний університет,
професор кафедри історії української
літератури та фольклористики;
кандидат філологічних наук,
Сподарець Михайло Павлович
Харківський національний
університет імені В.Н.Каразіна, доцент
кафедри історії української літератури.
Захист відбудеться „19” вересня 2007 p. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою м.Харків, майдан Свободи, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.
Автореферат розісланий „14” червня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українське літературознавство ХХ століття значно збагатилося теоретико-методологічними підходами у питаннях розгляду художнього твору: компаративістика, психологічна теорія, міфологічна школа, структуралізм, феміністична критика та ін. У центрі цих дослідницьких стратегій літературний текст та особа автора як головні об’єкти науки про красну словесність. Це призводить до того, що літературний процес сприймається як історія текстів та мистецьких портретів. У такій системі інтерпретації письменства з дослідницької уваги випадає категорія читача – адресата літературної діяльності. На сучасному етапі розвитку гуманітарної науки постає нагальна потреба створення нового підходу до аналізу літератури з рецептивних позицій.
Актуальність теми
Проблема взаємодії читача і тексту (автора) в площині української літератури залишається стратегічною через величезну прірву між цими двома категоріями. Причиною цього конфлікту є перш за все зовнішні чинники, котрі впродовж десятиліть формували культурне середовище України. Вплив позамистецьких факторів корегував естетичні цінності, що безпосередньо залежали від суспільно-політичної ситуації. Показовою у цьому плані є саме внутрішня криза: відсутність діалогу між об’єктом (текст) і суб’єктом (читач) впливала на руйнування естетичного коду, що витіснявся суспільними чинниками.
Науковий інтерес до творчої особистості Богдана-Ігоря Антонича в останні десятиліття ХХ віку помітно зріс. На це є свої вагомі причини, серед яких посутньою залишається непересічність естетичного досвіду, привнесеного митцем у культурну свідомість українців. Цей досвід утвердив нові моделі спілкування з літературою, які набули особливої актуальності у період зламу віків.
Актуальність дисертації виникає на ґрунті певної недослідженості проблем читацького сприйняття літературних творів, внутрішнього діалогу між текстом і публікою. Розгляд цього питання із сучасних позицій дозволить дослідити категорію реципієнта в контексті зміни інтерпретаційних моделей в діахронічному розрізі, а також з’ясувати співмірність існування парадигми “читач-текст” в українській літературі на прикладі творчості Богдана-Ігоря Антонича. Постає також необхідність у реконструюванні читацьких мистецьких запитів (горизонту очікування) та особистого досвіду читача в умовах конкретних рецептивних періодів (галицької критики 1930-х років, совєтської, західної та центральноєвропейської україністик). Актуальність теми зумовлена і перспективами методології рецептивної естетики, що в сучасних умовах може слугувати альтернативою для постання постмодерної історії літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЦЕПТИВНІ МОДЕЛІ ТВОРЧОСТІ БОГДАНА-ІГОРЯ АНТОНИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок