Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ПООДИНОКИХ І РІДКОПОВТОРЮВАНИХ СИГНАЛІВ

ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ПООДИНОКИХ І РІДКОПОВТОРЮВАНИХ СИГНАЛІВ

Назва:
ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ПООДИНОКИХ І РІДКОПОВТОРЮВАНИХ СИГНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет “Львівська політехніка”
Боднар Роман В’ячеславович
УДК 621.317.15..77(088.8)
ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ПООДИНОКИХ І РІДКОПОВТОРЮВАНИХ
СИГНАЛІВ
05.13.05 - елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Мичуда Зиновій Романович,
доцент кафедри “Автоматика і телемеханіка”
Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Різник Володимир Васильович,
професор кафедри “Автоматизовані системи управління ”
Національного університету “ Львівська політехніка ”
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Погребенник Володимир Дмитрович,
старший науковий співробітник Фізико-механічного
інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України.
Провідна установа - Науково виробнича корпорація “ Київський інститут автоматики” (НВК “КІА”) Міністерства промислової політики України (м. Київ), ДНВП “Автоматизовані інформаційні системи та технології ”
Захист відбудеться “28 ” вересня 2001 р. о “ 16 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. Бандери, 12 в ауд. 226 головного корпусу)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка ”, Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “ 18 ” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічніх наук Луцик Я. Т.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Дослідження швидкоплинних одноразових процесів в кван-товій електроніці, в фізиці плазми і в радіотехніці, вивчення силових полів при вибухах і випробуваннях на розрив та інших явищ у різних галузях науки і техніки пов’язано з реєстрацією і обробкою поодиноких і рідкоповторюваних сигналів (ПРС) нано- і субна-носекундного діапазонів, які несуть інформацію про стан об’єкту дослідження.
При цьому особливої уваги заслуговує побудова швидкодіючих аналого-цифрових ретворювачів (АЦП) для реєстрації ПРС нано- і субнаносекундного діапазонів.
Для перетворення ПРС у цифровий еквівалент з наступним його вводом у пристрій обробки і вимірювання необхідно забезпечити високу швидкодію АЦП (частоту дискретизації 20–100 ГГц і більше ) і запам’ятовального пристрою, та похибку вимірювання 1-2% .
На даний час найвищу швидкодію ( частоту дискретизації 1,3 ГГц ) мають перетворювачі, які побудовано на основі пристроїв з зарядовим зв’язком. Але останні мають велику чутливість до зміни температури (темновий струм зростає в два рази при підвищенні температури на кожні 10 0 C) при малих робочих струмах (частки мікроампер), що обмежує значне збільшення їх швидкодії, оскільки із збільшенням швидкості зміни форми досліджуваного сигналу зменшується відношення вихідний сигнал /шум.
Оскільки амплітуди і тривалості ПРС до їх реєстрації в більшості випадків невідомі, то, щоб виключити можливість втрати інформації, використовують багатоканальну систему реєстрації досліджуваних сигналів з попереднім встановленням різних масштабних коефіцієнтів у реєстраторах різних каналів. Таким чином забезпечується реєстрація форми ПРС в потрібному масштабі хоча би одним реєстратором. Це приводить до створення громіздких і дорогих вимірювальних систем. Такі складні системи мають низьку надійність і важко узгод-жуються, оскільки необхідно розщепити сигнальний тракт на n-каналів, і тому в результат вимірювання вносяться додатково значні похибки.
Складність створення широкосмугових автоматизованих інформаційно-вимірювальних систем для реєстрації і вимірювання параметрів ПРС зумовлена тим, що недостатньо розроблені методи значного збільшення швидкодії АЦП, адаптації до вхідних сигналів або розширення амплітудно-часового динамічного діапазону реєстраторів ПРС нано- і субнаносекундної тривалостей та зниження похибок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ПООДИНОКИХ І РІДКОПОВТОРЮВАНИХ СИГНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок