Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІЇ МІКРОРАЙОНІВ РОЗСЕЛЕННЯ ДЕПОРТОВАНИХ НАРОДІВ (НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)

ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІЇ МІКРОРАЙОНІВ РОЗСЕЛЕННЯ ДЕПОРТОВАНИХ НАРОДІВ (НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)

Назва:
ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІЇ МІКРОРАЙОНІВ РОЗСЕЛЕННЯ ДЕПОРТОВАНИХ НАРОДІВ (НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І.ВЕРНАДСЬКОГО
Садикова Гульчере Ельмдарівна
УДК 91.501.54+624.04 (477.75)
ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІЇ МІКРОРАЙОНІВ
РОЗСЕЛЕННЯ ДЕПОРТОВАНИХ НАРОДІВ
(НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)
Спеціальність 11.00.11 – конструктивна географія і раціональне
використання природних ресурсів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь, 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кримській академії природоохоронного і курортного будівництва
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент
Сапронова Зінаїда Дмитрівна,
Кримська академія природоохоронного і курортного будівництва, завідувач кафедри інженерної екології та безпеки життєдіяльності
Офіціальні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Денисик Григорій Іванович,
Вінницький педагогічний університет,
завідувач кафедри фізичної географії
доктор географічних наук,
Георгій Ілліч Рудько,
Інститут геологічних наук НАН України,
головний науковий співробітник
Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів Мінекоресурсів, завідувач кафедри екології
Провідна установа - | Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра фізичної географії, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “ 8 ” липня 2003 р. о “ 15 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.03 при Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий “ 6 ” червня 2003 г.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук К.А. Позаченюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв'язку з поверненням в 90-і роки у Крим депортованих у сорокові роки громадян, чисельністю понад 200 тис. людей, відсутністю державних програм з їх улаштування, в містах і населених пунктах півострова розпочате будівництво мікрорайонів переважно приватної забудови без попередньої екологічної оцінки територій та аналізу антропогенного навантаження на навколишнє природне середовище (НПС). До того ж, на території України важко привести приклад раціонального планування міста з екологічної точки зору з чисельністю населення понад 100 тис. чоловік, тому що ці міста забудовувалися безсистемно, кожен історичний період диктував свої вимоги.
На даний час немає чітких планувальних, проектних вимог, методичних розробок для екологічної оцінки території забудови і реконструкції міських районів; не відпрацьовані “забороняючі” фактори, які не повинні мати місце в житловій, промисловій чи рекреаційній функціональних зонах міста; не враховуються ландшафтні особливості територій, при забудові яких вплив йде на всі компоненти середовища і формується новий екологічний стан території, часто несприятливий. Аналіз стану природно-господарських територіальних систем (ПГТС) мікрорайонів індивідуальної забудови в містах Криму показав, що багато які з них опинилися в зонах екологічного ризику. Гострота екологічної ситуації в окремих районах, промислових центрах, містах визначає необхідність робіт по екологічній оцінці ПГТС на основі ландшафтного аналізу при проектуванні міст (генпланів, схем районного планування), їх освоєння і забудови, створення нормативних документів і методики інтегральної екологічної оцінки території. Тільки в Криму таких мікрорайонів із населенням від 2 до 12 тис. людей нараховується понад двохсот. Активний процес розвитку мікрорайонів індивідуальної забудови в містах Криму, слабка розробка, нормативно-законодавчої, методичної і проектно-планувальної основи їх забудови та розвитку і визначили актуальність теми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок досліджень був тісно пов'язаний із тематикою наукових розробок кафедри інженерної екології та безпеки життєдіяльності, яка виконувалася з участю автора у рамках наступних державних наукових програм: № ДР 0195U026137 “Розробка методики комплексної оцінки і картування промислово-міських агломерацій по величині антропогенного навантаження” (1996-1997 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІЇ МІКРОРАЙОНІВ РОЗСЕЛЕННЯ ДЕПОРТОВАНИХ НАРОДІВ (НА ПРИКЛАДІ КРИМУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок