Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОНДОВИЙ РИНОК У СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

ФОНДОВИЙ РИНОК У СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ФОНДОВИЙ РИНОК У СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
міністерство освіти і науки україни
ДОНЕЦЬКИЙ національний університет
Куліш Олена Андріївна
 
УДК 330.322:336.76
ФОНДОВИЙ РИНОК У СИСТЕМІ
ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 08.00.01 - економічна теорія та
історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Семенов Анатолій Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Дементьєв Вячеслав Валентинович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Васильєва Віта Володимирівна, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган- Барановського Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 27 травня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 25 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна ринкова економіка являє собою складну, багатофункціональну систему, в якій системоутворюючу роль відіграє механізм формування фінансових ресурсів та їх цільового використання. Фондовий ринок в цьому плані є унікальною складовою економічної системи, одночасно виконуючи дві основні функції: перерозподілу тимчасово вільних коштів на виробничі цілі та трансформації відносин власності, забезпечуючи тим самим структурну перебудову економіки та стимулювання росту виробництва.
Аналіз світового фондового ринку доводить, що він розвивається значно потужними темпами, ніж розвиток виробничої сфери. Так, показник капіталізації світових ринків акцій за період з 1980 по 2006 р. збільшився майже у 20 разів (з 2,73 трлн. дол. до 53,79 трлн. дол.), у той час як сукупний ВВП за той же період збільшився з 11,78 трлн. дол. до 48,25 трлн. дол. (тобто в 4 рази). Разом з тим, як показує світовий досвід, фондові ринки можуть бути джерелами масштабної фінансової нестабільності, макроекономічних ризиків і соціальних потрясінь. В цьому плані особливо суперечливим є механізм функціонування фондових ринків, що розвиваються, до числа яких і належить український ринок. Таким чином, будучи похідним від реального сектору економіки, фондовий ринок здійснює суттєвий зворотний вплив як стабілізуючого, так і дестабілізуючого характеру.
Що стосується розвитку вітчизняного фондового ринку, то, незважаючи на значний ріст обсягу його торгів, який у 2006 р. склав 492,78 млрд. грн., він характеризується незначними кількісними та якісними характеристиками. Подальший його розвиток та удосконалення вимагають, з одного боку, використання досвіду функціонування розвинутих фондових ринків, а з іншого, необхідно врахування вихідних умов та специфіки задач його становлення. Так, на відміну від еволюційного виникнення в результаті розвитку виробничих відносин, поява фондового ринку в Україні обумовлена, передусім, проведенням процесу приватизації та структурною перебудовою економіки.
Значний внесок у розвиток економічної теорії щодо цієї проблематики внесли:
Д. Рикардо, А. Сміт, К. Маркс, Дж. М. Кейнс, І. Фішер, Дж. Хікс, Дж. Гелбрейт, М. Фрідмен, Г. Марковіц, Дж. Тобін, У. Шарп, Д. Лінтнер, М. Шоулз, М. Міллер, Фр. Модільяні, С. Бредлі, Фр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОНДОВИЙ РИНОК У СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок