Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦІАЛЬНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ДВОБОРЦІВ

СПЕЦІАЛЬНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ДВОБОРЦІВ

Назва:
СПЕЦІАЛЬНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ДВОБОРЦІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
БЕРЕЖАНСЬКИЙ ВІКТОР ОЛЕГОВИЧ
УДК: 796.922.612
СПЕЦІАЛЬНА
ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ
ЛИЖНИКІВ-ДВОБОРЦІВ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Трач Володимир Михайлович,
Львівський державний інститут фізичної культури, завідувач кафедри біологічних основ фізичної культури, проректор з навчальної роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Камаєв Олег Іванович,
Національний університет внутрішніх справ України, професор кафедри спеціальної і фізичної підготовки;
кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
Крупський Василь Павлович,
Львівський державний інститут фізичної культури, доцент кафедри теорії і методики сезонних видів спорту.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра теоретичних основ і методики фізичного виховання, Міністерство науки і освіти України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 1 листопада 2002 року о 12 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К .829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано30 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Подальше зростання спортивних результатів у лижному двоборстві тісно пов'язане з пошуком резервів підвищення середньодистанційної швидкості в бігу на лижах, яка складається зі швидкості подолання різноманітних за складністю відрізків дистанції та збільшення довжини і якості стрибків з трампліна.
Автори (Ю.В. Верхошанский, 1993; В.Н. Манжосов, 1992; О.І. Камаєв, 2000) відмічають, що покращення спеціальної фізичної підготовленості може відбуватися як за рахунок підвищення рівня окремих фізичних якостей, так і шляхом їх поєднання (наприклад, силової та швидкісної витривалості, які формують рівень спеціальної витривалості). Розвиток окремих фізичних якостей тісно пов'язаний зі спеціалізованим впливом на основні системи енергозабезпечення: аеробну та анаеробну. Тому одним із напрямів удосконалення спеціальної фізичної підготовки є розробка методики впливу на провідні (креатинфосфатну, гліколітичну та окисне фосфорилювання) системи енергозабезпечення шляхом оптимізації основних компонентів дозування фізичних навантажень: інтенсивність, тривалість, кількість повторень, тривалість інтервалу відпочинку та характер його організації.
Доведено, що на покращення спеціальних фізичних якостей двоборців істотно впливає рівень розвитку швидкісно-силових якостей (М.В. Шереметьев, 1980; А.А. Жиляков, ). Проте як свідчать дані (О.М. Боженинов, 1987; Н.А. Масальгин та ін., 1993) цей рівень не повинен досягати максимального значення, оскільки надмірний розвиток силових якостей неґативно відіб'ється на біговій підготовці і, деякою мірою, на стрибках з трампліна.
Тому у сучасній теорії і практиці лижного двоборства ця проблема залишається не вирішеною. Основні закономірності розвитку спеціальних фізичних якостей у кваліфікованих спортсменів на різних етапах річного циклу вивчені недостатньо, оскільки відсутні об'єктивні дані про вплив високоінтенсивної м'язової роботи на стан різних фізичних якостей і систем енергозабезпечення та біохімічного контролю на динаміку удосконалення спеціальної фізичної підготовленості у висококваліфікованих спортсменів.
Саме вирішення цих проблем стало предметом наших досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри теорії і методики сезонних видів спорту за темою “Модельні характеристики фізичної, технічної підготовки кваліфікованих лижників” на 1998-2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СПЕЦІАЛЬНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ДВОБОРЦІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок