Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ НА ОСНОВІ ФІСКАЛЬНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ НА ОСНОВІ ФІСКАЛЬНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ НА ОСНОВІ ФІСКАЛЬНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.КАРАЗІНА
Єгоров Андрій Ігоревич
УДК 330.111.66
ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО
ПОТЕНЦІАЛУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
НА ОСНОВІ ФІСКАЛЬНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
08.01.01 - економічна теорія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Лазаренко Володимир Євгенович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Яременко Олег Леонідович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління
кандидат економічних наук
Тодріна Інна Валеріівна, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка
Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної
теорії, м. Львів
Захист відбудеться “20” вересня 2002 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 у Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 5-67.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, 8 поверх.
Автореферат розісланий “5” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Соболєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема інвестування, управління формуванням і реалізацією інвестиційного потенціалу у перехідній господарській системі належить до найактуальніших для вітчизняної економічної теорії і практики, що пояснюється наступним.
По-перше, базовою тенденцією глобальної економіки є її перехідність. Україна інтегрується у світове співтовариство, коли останнє само зазнає безліч трансформацій, змінює пропорції між елементами відтворювального процесу. Загальний вектор цих трансформацій націлений на становлення ринкового господарства; проте досвід різних країн свідчить про нелінійність і різну факторну базу перехідних процесів. Опис факторів ринкового переходу, діючих на окремих національних рівнях, стає важливою задачею економтеорії.
По-друге, набуття Україною свого місця у міжнародному розподілі праці ускладнюється системною кризою національного господарства. Тому ключовою проблемою розвитку країни стає зміна моделі господарського функціонування, перехід на якісно нові механізми розвитку. А такі цілі вимагають визначити засоби їх досягнення, і в першу чергу підвести під них стійку фінансову базу. Головні елементи такої бази включають процеси створення додаткового продукту, його заощадження, нагромадження і використання (через інвестування). При цьому саме інвестиції є найважливішим засобом забезпечення структурних зрушень на мікро- і макрорівнях, інструментом активізації виробничих одиниць, тому відновлення нормальної інвестиційної діяльності суб`єктів економіки стає головним напрямом стабілізації ринкових перетворень пострадянського суспільства. Інвестиції торкаються найглибокіших засад господарської поведінки, тому їх вивчення знаходиться у центрі уваги економічної науки.
Однак наявність у вітчизняної інвестиційної сфери потенціалу даної якості не означає його автоматичної реалізації. Найсерйознішим бар`єром тут виступає глибока полікриза, що позбавляє її можливостей виконати своє головне призначення - мобілізацію різних форм заощаджень та полегшення їх трансформації у доступні для виробництва фінансові ресурси. Прояви цієї кризи не зводяться лише до ресурсних дефіцитів, а включають і інституціональну складову - слабку мотивацію суб`єктів пострадянської економіки до продуктивного використання навіть наявних у них обмежених інвестиційних коштів та відсутність уявлень про модель інвестиційних процесів, яка потрібна нинішній Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ НА ОСНОВІ ФІСКАЛЬНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок