Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ

Назва:
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,92 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО
ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
ТУГАЙ АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 628.112.001.8

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ
ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН СИСТЕМ
ВОДОПОСТАЧАННЯ
05.23.04 – водопостачання, каналізація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Рівне – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
Олійник Олександр Якович, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, Інститут гідромеханіки НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: Душкін Станіслав Станіславович, доктор технічних наук, професор, Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення і очистки води.
Гіроль Микола Миколайович, доктор технічних наук, професор, Український державний універ-ситет водного господарства та природокорис-тування, завідувач кафедри водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції.
Пивовар Микола Григорович, доктор технічних наук, професор, Інститут гідромеханіки НАН України, завідувач відділу гідродинаміки гідротехнічних споруд.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут гідротехніки і меліорації Української Академії аграрних наук, м. Київ.
Захист відбудеться 26/12/2002 року о 10.. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 при Українському державному університеті водного господарства та природокористування за адресою: 33000, м. Рівне, вул., Соборна 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного університету водного господарства та природокористування за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий 22/11/ 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Востріков В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах дефіциту поверхневих вод та їх в цілому забрудненого стоку однією із гострих проблем для України є забезпечення надійного і безперервного водопостачання населення сіл і міст питною водою із підземних джерел. Проте існуючий досвід експлуатації вертикальних свердловин, які, як правило, працюють в складних гідрогеологічних умовах і при різних довжинах фільтра в водоносних горизонтах, показує, що методи їх розрахунку, розроблені для досить схематизованих гідрогеологічних умов і течій підземних вод, недосконалі, не завжди відповідають дійсній продуктивності, потребують уточнення. Крім того, основні показники експлуатації водозабірних свердловин на підприємствах водопровідно – каналізаційного господарства України з часом значно знижуються. Пояснюється це тим, що в процесі роботи в водозабірних свердловинах відбуваються процеси механічного, хімічного і біологічного кольматажу їх фільтрів і прифільтрового простору, що призводить до збільшення гідравлічного опору в свердловині, зниження динамічного рівня води в ній, зменшення притоку води і в цілому продуктивності свердловин. Ці процеси відбуваються на протязі більшого чи меншого часу експлуатації водозаборів і потребують їх ремонтів – відновлення фільтруючих властивостей фільтрів і прифільтрових зон.
У світовій практиці при розрахунках продуктивності водозабірних свердловин зміни гідродинамічних процесів фільтрування за рахунок різних видів кольматажу в прифільтровій зоні свердловин в більшості випадків спеціалістами не враховуються. На вивчення та наукове обґрунтування динаміки цих процесів і їх вплив на продуктивність свердловин направлені дослідження цієї роботи.
В Україні, державах СНД для відновлення роботи свердловин використовуються різні способи внутрішньопластової регенерації, як механічного, так і хімічного характеру. При цьому, проведений аналіз експлуатації артезіанських свердловин і водопонижуючих трубчатих бурових колодязів показав, що крім кольматації присвердловинної зони забрудненнями органічного і механічного походження особливо важливим для різних регіонів нашої країни є хімічне забруднення свердловин різними сполуками заліза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ВОДОЗАБІРНИХ СВЕРДЛОВИН СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок