Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕСІАНСЬКІ ІДЕЇ МОНОТЕЇСТИЧНИХ РЕЛІГІЙ

МЕСІАНСЬКІ ІДЕЇ МОНОТЕЇСТИЧНИХ РЕЛІГІЙ

Назва:
МЕСІАНСЬКІ ІДЕЇ МОНОТЕЇСТИЧНИХ РЕЛІГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інститут філософії імені Г.C.Сковороди НАН України
ШЕЛУДЧЕНКО ОЛЬГА ТАРАСІВНА
УДК 22+236+296.1+297
МЕСІАНСЬКІ ІДЕЇ МОНОТЕЇСТИЧНИХ РЕЛІГІЙ
09.00.11 - релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському Національному університеті імені Т.Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Черній Анатолій Михайлович
(завідувач кафедрою соціально-гуманітарних
дисциплін Європейського університету (м.Київ))
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Нічик Валерія Михайлівна
(головний науковий співробітник Інституту філософії
імені Г.С.Сковороди НАН України)
кандидат філософських наук
Любчик Володимир Піменович
(начальник Управління Державного Комітету України
в справах релігії)
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська
академія” (кафедра філософії та релігієзнавства)
Захист відбудеться “1” лютого 2002 р. о 14-й годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 29.12.2001р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук |
БУЧМА О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Початок нового тисячоліття ознаменовано цілою низкою кризових явищ у сфері суспільного буття. Останні потребують світоглядного їх осмислення та визначення шляхів й ефективних засобів їх подолання. Масова свідомість має бути позбавленою від тих ідеологічних та світоглядних стереотипів, які були характерними для сторіччя, що минуло. Проте, втрачаючи звичні стереотипи, усвідомлюючи можливість знищення цивілізації взагалі, люди іноді доходять думки, що разом з ними гине світ, а розпад узвичаєних соціальних спільнот здається їм апокаліпсисом світобудови загалом. Розв’язання всіх складних проблем сьогодення, зрозуміло, дасть подальший історичний розвиток людства, але вже сьогодні воно прагне мати переконливу відповідь на ці питання, у пошуках якої подумки часто звертається до наявних вже духовних здобутків, узагальнених у віроповчальних системах, зокрема в релігіях авраамістичної традиції з їх ідеєю Месії-Спасителя – до минулого досвіду як раціонального, так і позараціонального освоєння світу .
Світ стає неухильно все більше різноманітним і водночас взаємозалежним. Тому узагальнення різних підходів до усвідомлення його долі, пошук можливості віднайдення взаєморозуміння та, зрештою, конструювання спільних дій на основі певних, уже усталених в суспільній думці ідей (незважаючи на всі їх світоглядні чи конфесійні протиріччя), на нашу думку, є одним з чинників подолання кризових явищ, з якими людство зіткнулося у сьогоденні.
Звернення до есхатологічної проблематики поєднує різні світові релігії та філософські течії. Виходячи з цього, її осягнення за сучасних умов із врахуванням вирішення їх світовими релігійними системами є актуальним полем для діалогу між представниками різних конфесій, а також людьми, які вважають себе позаконфесійними віруючими, носіями атеїстичного світогляду. Таким чином, розгляд есхатологічної проблематики є актуальним не тільки у просторі філософського та релігієзнавчого її осягнення, але й з точки зору розбудови сучасної України, відтворення цілісного соціального організму, у якому відмінності між людськими світоглядними позиціями не будуть доводитися до політичних протиріч.
Нині як ніколи гостро постало питання аналізу релігійних текстів, на які посилаються різні новітні конфесії, витворюючи вчення про своїх нових “спасителів” і гуру, пророків і Христів, необхідності протиставлення здорового глузду їх закликам і вченням про “порятунок в Кінці світу”, скорий “Страшний суд” і “прихід Месії” належних аргументів, які могли б зупинити процес залучення молоді до цих течій. Тому аналіз есхатологічних вчень, релігійних текстів традиційних, історичних віроповчальних систем, на які посилаються новоз’явлені конфесії, має не тільки теоретичне, а й практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕСІАНСЬКІ ІДЕЇ МОНОТЕЇСТИЧНИХ РЕЛІГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок