Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патохімічні зміни в артеріях і венах як чинники розвитку їх адреналінових уражень

Патохімічні зміни в артеріях і венах як чинники розвитку їх адреналінових уражень

Назва:
Патохімічні зміни в артеріях і венах як чинники розвитку їх адреналінових уражень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
АААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
Наумко Роман Федорович
УДК 612.452: 616.13-004.6
Патохімічні зміни в артеріях і венах як
чинники розвитку їх адреналінових уражень
14.03.04 – патологічна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі нормальної і патологічної фізіології медичного інституту Сумського державного університету.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Атаман Олександр Васильович,
завідувач кафедри нормальної і патологічної фізіології медичного інституту Сумського державного університету.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Французова Стелла Борисівна,
завідуюча лабораторії патофізіології та експериментальної фармакології ЦНДЛ Українського національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, м. Київ
доктор медичних наук, професор
Братусь Віктор Васильович,
завідувач лабораторії патофізіології НДІ кардіології
ім. М.Д. Стражеско АМН України
Провідна установа: Інститут ендокринології та обміну речовин
ім. В.П. Комісаренка АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться 21 березня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Автореферат розіслано 10 лютого 2006 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У більшості промислово розвинених країн з високим ступенем урбанізації (до яких належить і Україна) перше місце серед причин захворюваності та смертності населення посідають хвороби серцево-судинної системи; однією з найбільш розповсюджених серед них є артеріосклероз та його ускладнення (інфаркт міокарда, аневризма аорти, інсульт, тромбоемболічні порушення та ін.) (Віхерт А.М., Сєдов К.Р., 1970; Соколова Р.І., 1996; Witteman J.C.M., Kok I.G. et al., 1986). Нині в Україні понад 60 % загального показника смертності населення зумовлено хворобами з первинним ураженням системи кровоносних судин (Медико-демографічний атлас України, 2001). За прогнозами, у ХХІ сторіччі збережеться переважання кардіоваскулярної патології у структурі захворюваності та смертності населення розвинених країн (Lee R.T., Libby P., 1998).
Однією з причин стрімкого зростання частоти серцево-судинних захворювань є істотне збільшення частоти та інтенсивності стресів у повсякденному житті сучасної людини (Братусь В.В., 1977; Журавльова А.І., Граєвська Н.Д., 1992; Меєрсон Ф.З., 1984; Феліпова О.Ю., 2003). Пов’язане з цим збільшення вмісту адреналіну в крові (як результат станів гострого та хронічного стресу) викликає катехоламінові ураження судинної стінки, що є одним із факторів розвитку артеріосклерозу (Звягінцева Т.В., Желнін Е.В., Герман К.Б., 2004; Selye H., 1970). Введення тваринам великих доз адреналіну може розглядатися як адекватна експериментальна модель, що імітує реальну гіперадреналінемію у людей за умов стресу, введення адреналіну з лікувальною метою та наявності супутніх хвороб, що супроводжуються збільшенням вмісту адреналіну в крові.
Для розробки більш ефективних засобів етіологічно орієнтованої профілактики та патогенетично обґрунтованого лікування серцево-судинних хвороб (зокрема атеросклерозу і артеріосклерозу Менкеберга, та їх ускладнень) необхідно більш глибоке розуміння ролі як самої гіперадреналінемії в розвитку артеріосклерозу, так і додаткових чинників, дія яких може попереджувати або сприяти ушкоджувальному впливові на стінки кровоносних судин підвищеного вмісту адреналіну в крові.
Дотепер артеріосклероз Менкебергівського типу залишається менш дослідженим патологічним процесом, ніж атеросклероз. На теперішній час у патогенезі атеросклерозу та артеріосклерозу Менкеберга доведено наявність значного ушкоджувального впливу надмірних кількостей адреналіну на тканини кровоносних судин, є багато відомостей про перебіг вільнорадикальних процесів, кальцифікації та порушень водно-електролітного обміну за умов його розвитку, але немає остаточної відповіді на питання – в чому полягає відносна роль перекисного окиснення ліпідів та накопичення кальцію у судинній тканині за умов розвитку адреналінових уражень кровоносних судин та застосування ангіопротекторів з різними механізмами дії?
Саме з’ясуванню цієї обставини і присвячено нашу роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Патохімічні зміни в артеріях і венах як чинники розвитку їх адреналінових уражень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок