Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЛІТЕРАТУРИ ДО ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЛІТЕРАТУРИ ДО ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЛІТЕРАТУРИ ДО ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
БУТЕНКО Людмила Володимирівна
УДК 371.13: 82
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЛІТЕРАТУРИ
ДО ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Харченко Сергій Якович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, проректор з науково-педагогічної роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Мельничук Сергій Гаврилович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри педагогіки початкової освіти та соціальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук
Вайновська Марія Кирилівна,
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, доцент кафедри педагогічної майстерності.
Захист відбудеться 14 червня 2007 року о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 13 травня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження та ступінь наукової розробки теми. На сучасному етапі соціально-економічного та культурного розвитку українського суспільства особливої гостроти й актуальності набувають питання професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів літератури, здатних глибоко сприймати і розуміти художньо-естетичні цінності, творчо інтерпретувати й оцінювати явища культурного життя суспільства, послідовно розвивати і збагачувати духовний світ дітей та молоді засобами мистецтва слова. Як зазначено в Національній доктрині розвитку освіти України, підготовка педагогічних працівників є центральним завданням модернізації освіти, провідним принципом державної освітньої політики, передбачає створення необхідних умов для професійного і культурного зростання вчителів, їх професійної самореалізації та підвищення соціального статусу.
Підготовка майбутніх учителів літератури до інтерпретації художніх творів є комплексною проблемою, від успішного розв’язання якої залежить вирішення ряду важливих питань соціального, культурологічного та педагогічного змісту. З погляду соціальної практики, успішна інтерпретаційна діяльність учителя літератури створює необхідні передумови для налагодження тісного взаємозв’язку між історичним минулим і сьогоденням, традиційним та інноваційним у суспільному житті, сучасним і майбутнім у розвитку суспільних форм свідомості. У процесі інтерпретації художніх творів учитель літератури відкриває простір для плідного соціального діалогу між старшим і молодшим поколінням, спонукає учнівську молодь до прийняття на особистісному рівні виважених та відпо-відальних рішень, що стосуються системи соціальних цінностей, світоглядних, морально-правових орієнтацій, естетичних ідеалів.
Успішне вирішення питань культурологічного змісту сьогодні в значній мірі залежить від інтерпретаційної діяльності вчителя літератури, який виступає одним із активних посередників у системі функціонування художньо-естетичних цінностей. Інтерпретуючи художні твори, вчитель літератури тим самим акумулює увагу учнівської аудиторії на певних аспектах культуротворчого процесу, визначає роль і місце особистості в художньо-образному відображенні та освоєнні навколишньої дійсності, наголошує на важливості окремих художньо-естетичних рішень, стверджує в естетичній свідомості дітей та молоді гуманістичні ідеї художньо-творчого процесу, спонукає їх до естетичної активності та безпосередньої участі в літературній творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЛІТЕРАТУРИ ДО ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок