Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ ЦИНКУ, ЛЕГОВАНИХ ЕЛЕМЕНТАМИ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

ОПТИЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ ЦИНКУ, ЛЕГОВАНИХ ЕЛЕМЕНТАМИ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

Назва:
ОПТИЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ ЦИНКУ, ЛЕГОВАНИХ ЕЛЕМЕНТАМИ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І.МЕЧНИКОВА
ПАВЛОВ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 621.315.592
ОПТИЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ ЦИНКУ, ЛЕГОВАНИХ ЕЛЕМЕНТАМИ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі експериментальної фізики фізичного факультету Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
ВАКСМАН Юрій Федорович,
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова,
декан фізичного факультету.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
ПТАЩЕНКО Олександр Олександрович,
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, завідувач кафедри фізики твердого тіла та твердотільної електроніки
доктор фізико-математичних наук, професор
ВІКУЛІН Іван Михайлович,
Одеська національна академія зв’язку ім. Попова,
завідувач кафедри фізичної електроніки
Захист дисертації відбудеться '' 1 '' лютого 2008 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.051.01 Одеського національного університету імені І.І.Мечникова за адресою: 65082, м. Одеса, вул. Пастера, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова за адресою: 65082, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано '' 26 '' грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ученої ради Федчук О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження широкозонних напівпровідників групи А2В6 в останні десятиріччя в значній мірі зумовлені створенням на їх основі напівпровідникових світлодіодів і лазерів для синьо-зеленої області спектру. Крім того, в даний час актуальним є вивчення сполук групи А2В6, легованих елементами перехідних металів (Cr, Co, Ni, Fe та ін.). Це пов'язано з тим, що для таких кристалів характерні внутрішньоцентрові переходи в незаповнених 3d-оболонках цих атомів – поглинання і люмінесценція, яка характеризується спектрами в середній інфрачервоній (ІЧ) області (1-5 мкм) і високим квантовим виходом. Спектри поглинання і випромінювання, що вивчаються, незначно відстоять один від одного, а стоксові втрати при цьому мінімальні. Досліджувані кристали можуть слугувати активними середовищами для компактних лазерів з перебудовою довжини хвилі ІЧ-випромінювання. Такі лазери застосовують в медицині, біології, оптичному зв'язку, а також в різних спектроскопічних дослідженнях, наприклад, для оптичної ідентифікації хімічних речовин. Зокрема, повідомляється про лазерну генерацію на кристалах ZnSe, легованих хромом [1].
Встановлено що, пропускання кристалів ZnSe:Co,Fe,Cr в ІЧ-області є нелінійним [2]. Завдяки цьому вказані кристали знайшли своє застосування як пасивні затвори лазерів, випромінюючих в ІЧ-діапазоні. Випромінювання таких лазерів вважається безпечним для зору. Це обумовлює можливість їх застосування в далекомірах і приладах офтальмології.
Проте, не дивлячись на певний успіх, існує ряд важливих не вирішених задач, що стримує подальше застосування кристалів ZnSe:Cr і ZnSe:Co на практиці. Серед них такі: вдосконалення технології отримання легованих кристалів; отримання даних щодо процесів дифузії хрому і кобальту в кристалах; дослідження оптичних характеристик кристалів ZnSe:Cr і ZnSe:Co у видимій і ближній ІЧ-області; визначення положення основних рівнів домішок елементів перехідних металів в забороненій зоні селеніду цинку.
Дана робота спрямована на з'ясування впливу домішок хрому і кобальту на оптичні, електрофізичні і фотоелектричні властивості монокристалів ZnSe. Рішення задач, поставлених в роботі, дозволяє одержати відомості про механізми дифузії домішок елементів перехідних металів в напівпровідниках групи А2В6, узагальнити нові і раніше одержані дані щодо оптичних і електрофізичних властивостей хрому і кобальту в кристалах ZnSe.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИЧНІ ТА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНОКРИСТАЛІВ СЕЛЕНІДУ ЦИНКУ, ЛЕГОВАНИХ ЕЛЕМЕНТАМИ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок