Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК АГРОТУРИЗМУ ЯК НАПРЯМОК ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (економіка сільського господарства і АПК)

РОЗВИТОК АГРОТУРИЗМУ ЯК НАПРЯМОК ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (економіка сільського господарства і АПК)

Назва:
РОЗВИТОК АГРОТУРИЗМУ ЯК НАПРЯМОК ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (економіка сільського господарства і АПК)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛИПЧУК Наталія Василівна
УДК 338.432.5:796.5
РОЗВИТОК АГРОТУРИЗМУ ЯК НАПРЯМОК ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Гарасим Петро Миколайович,
Львівський державний аграрний університет,
професор кафедри бухгалтерського обліку і аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Губені Юрій Едвардович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри права і підприємництва;
кандидат економічних наук, доцент
Кудла Назар Євгенович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри туризму.
Захист відбудеться “ 21 ” листопада 2007 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 36.814.02 у Львівському державному аграрному університеті за адресою: 80381, Львівська обл., Жовківський р-н, м. Дубляни, вул. Володимира Великого, 1, головний корпус, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного аграрного університету за адресою: 80381, Львівська обл., Жовківський р-н, м. Дубляни, вул. Володимира Великого, 1.
Автореферат розісланий “ ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Біттер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Структурні зміни, які відбуваються у вітчизняній економіці, поставили перед сільським господарством та селом нові рубежі і створили нові можливості. Пов’язано це як із потребою глибокої реструктуризації аграрного сектора економіки, так і з подоланням відставання у розвитку сільських територій.
Розвиток агротуризму як форми відпочинку в сільській місцевості із сільськогосподарським характером, використанням житлового приміщення селянина, а також рекреаційної активності, пов’язаної з його господарством та оточенням – виробничим, природним - і послугами, створює великі шанси для покращання життя не тільки селян, а й усього суспільства.
Україна має сприятливі умови для розвитку агротуризму. Це стосується передусім регіонів з невисоким рівнем індустріалізації та урбанізації, зайнятості поза сільським господарством, з високим безробіттям, низькими доходами населення, яке має вільні помешкання для прийому гостей. Саме до таких належить Карпатський регіон. Практично всюди тут існує можливість здійснення агротуристичної діяльності. Це створює місцевим мешканцям додаткові місця праці, можливості кращого використання житлового фонду, розпоряджання виробленою продукцією за одночасного підвищення загального культурного рівня, покращання інфраструктури і стану навколишнього середовища, збереження історично-культурних об’єктів і традицій, що в агротуризмі є складовою часткою продукту, пропонованого на ринку.
Ринковий характер вітчизняної економіки стимулює можливості розвитку використання агротуристичних послуг. Пропозиція цих послуг, особливо з огляду на їх низьку ціну, часто є привабливішою і краще задовольняє потреби відпочивальників, зокрема бідніших верств населення. Вона стає кориснішою і конкурентоспроможнішою щодо інших видів туризму.
В Україні агротуризм не набув достатнього розвитку. Практично в цьому напрямі не проводять систематичних досліджень, хоча значна частка території країни досить приваблива для відпочинку. В умовах складної фінансової ситуації на селі для багатьох господарств саме агротуризм міг би дати шанс для значної активізації підприємницької діяльності, зростання доходів селян і розвитку сільських територій.
Питання сутності агротуризму, його значення, передумов та чинників ефективного розвитку стали предметом наукових досліджень вітчизняних вчених В. Васильєва, П. Горішевського, Ю. Губені, Ю. Зінька, Г. Іваницької, Н. Кудли, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК АГРОТУРИЗМУ ЯК НАПРЯМОК ДИВЕРСИФІКАЦІЇ ОСОБИСТИХ СЕЛЯНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (економіка сільського господарства і АПК)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок