Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ сполук ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ПЕРЕБІГ ФІТОВІРУСНої ІНФЕКЦІї В МОДЕЛЬНИХ СИСТЕМАХ

ВПЛИВ сполук ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ПЕРЕБІГ ФІТОВІРУСНої ІНФЕКЦІї В МОДЕЛЬНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ВПЛИВ сполук ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ПЕРЕБІГ ФІТОВІРУСНої ІНФЕКЦІї В МОДЕЛЬНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШЕВЧЕНКО ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 578.85/.86
ВПЛИВ сполук ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ПЕРЕБІГ ФІТОВІРУСНої ІНФЕКЦІї
В МОДЕЛЬНИХ СИСТЕМАХ
03.00.06 - вірусологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вірусології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Поліщук Валерій Петрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри вірусології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Радавський Юрій Леонідович, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, завідувач відділу структури та функцій білків та пептидів.
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Жук Іван Петрович, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України, старший науковий співробітник відділу фітопатогенних вірусів.
Провідна організація: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться „20квітня 2004 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, пр-т Глушкова 2, корпус 12, ауд.433.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58.
Автореферат розісланий „16березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В.Молчанець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поширеність захворювань рослин вірусної етіології в агро- та біоценозах України набуває все загрозливіших форм та наслідків. Культивування одного виду сільськогосподарських рослин протягом тривалого проміжку часу створює оптимальні умови для збільшення різноманітності і накопичення вірусів рослин в агроценозах, що становить загрозу подальшого неконтрольованого поширення вірусних інфекцій на інші території. Відсутність систематичного моніторингу за фітовірусними інфекціями призводить до неможливості прогнозування розповсюдження захворювань та врахування спричинених ними втрат врожаю. Разом з цим, однією з важливих сучасних проблем є підвищення рівня антропогенного забруднення навколишнього середовища важкими металами, які потрапляють в оточуюче середовище, де депонуються, головним чином, у грунті. Рослини можуть накопичувати важкі метали, а тому є проміжною ланкою потрапляння важких металів до організму людини та тварин.
Враховуючи вищесказане, агроценози є оптимальним місцем сумісної дії двох стресових чинників на рослини: вірусної інфекції як фактора біотичної природи та важких металів абіотичної. Відомо, як організм рослин відповідає на кожен з даних факторів окремо. Але в умовах сьогодення реакція рослин на сумісну дію обох стресорів є непередбачуваною. З одного боку, можна припустити, що дія двох факторів мала б чинити більш значний негативний вплив на рослину. З іншого, можливою є ситуація, коли вплив одного із стресових факторів індукує таку захисну відповідь рослини, яка потенційно може бути ефективною проти дії стресорів іншої, зокрема вірусної, природи. Тому актуальним постає розуміння механізмів взаємодії вірусної інфекції та сполук важких металів в організмі рослин як стресових факторів біотичної та абіотичної природи. Є принципово важливим показати, як впливає знаходження важких металів у грунті на розвиток фітовірусної інфекції та здатність рослин накопичувати вірус, а також на загальний фізіологічний стан рослин при сумісній дії вірусної інфекції та важких металів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у рамках наукової теми кафедри вірусології біологічного факультету Київського національного університету “Моніторинг збудників вірусних інфекцій з метою розробки наукових основ екологічно чистих технологій вирощування сільськогосподарських культур” (реєстраційний номер №01БФ036-01).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ сполук ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ПЕРЕБІГ ФІТОВІРУСНої ІНФЕКЦІї В МОДЕЛЬНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок