Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПІДВИЩЕННЯ ЧАСТОТИ І РОЗШИРЕННЯ СПЕКТРА ІНДУКОВАНИХ МУТАЦІЙ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПІДВИЩЕННЯ ЧАСТОТИ І РОЗШИРЕННЯ СПЕКТРА ІНДУКОВАНИХ МУТАЦІЙ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПІДВИЩЕННЯ ЧАСТОТИ І РОЗШИРЕННЯ СПЕКТРА ІНДУКОВАНИХ МУТАЦІЙ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ НАН УКРАЇНИ
Артемчук Ірина Петрівна
УДК 575.24:631.528:633.15
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПІДВИЩЕННЯ ЧАСТОТИ І
РОЗШИРЕННЯ СПЕКТРА ІНДУКОВАНИХ МУТАЦІЙ
ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ
03.00.15 – генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук

К И Ї В – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
академік НАН України
Моргун Володимир Васильович
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Лях Віктор Олексійович
завідувач кафедри, Запорізький державний педагогічний
університет
кандидат біологічних наук
Якимчук Руслан Андрійович
декан природничо-географічного факультету,
Уманський педагогічний університет імені Павла Тичини
Провідна установа: Національний аграрний університет, м. Київ
Захист дисертації відбудеться „- 14 ” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ-22, вул. Васильківська,31/17
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ-22, вул. Васильківська,31/17
Автореферат розіслано „ 11 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Мордерер Є.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми Необхідність підвищення урожайності озимої пшениці як основної харчової зернової культури в світі зумовлює створення сучасних високопродуктивних сортів, які б відповідали потребам сьогодення. Однак звуження генетичного ресурсу озимої пшениці протягом останніх років через використання надзвичайно близьких по своїй природі, відселектованих суперсортів однієї екологічної групи і походження надзвичайно гостро ставить проблему розширення генетичних можливостей цієї культури шляхом активізації розвитку принципово нових напрямків селекції.
Невичерпним джерелом розширення генетичних можливостей рослин, створення нових ознак і властивостей є метод експериментального мутагенезу.
Набуває актуальності проблема удосконалення та розробки нових методичних підходів підвищення ефективності мутаційного процесу озимої пшениці та його спрямування, що дало б можливість одержувати з високою частотою мутації з господарсько цінними ознаками.
Висока залежність виходу мутацій від генотипу обумовлює необхідність проведення досліджень ефективності дії мутагенних чинників в різних концентраціях, дозах із застосуванням різних експозицій впливу на нові, перспективні генотипи з метою їх поліпшення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відділі експериментального мутагенезу Інституту фізіології рослин і генетики НАН України в рамках наукових тематик відділу “Індукування мутацій, стійких до стресових факторів середовища”, “Ефективність низьких доз мутагенних факторів в індукуванні мутацій у рослин” (№ державної реєстрації 0199U000291) та „Вивчення ефективності мутагенних факторів в селекції на ранньостиглість озимої пшениці і кукурудзи” (№ державної реєстрації 0101U009220).
Об’єкт дослідження – сорти озимої м’якої пшениці Альбатрос одеський, Експромт та інші лінії, сорти та гібриди.
Предмет дослідження – частота мутацій, індукована фізичними та хімічними мутагенами у озимої пшениці в залежності від різних доз та концентрацій, експозицій дії, порядку розміщення колосів та ступеня загущеності посівів; мутанти, що можуть використовуватись у якості сортів або вихідного матеріалу у схрещуваннях.
Мета та задачі дослідження. Головною метою наших досліджень було розробити методи підвищення частоти та розширення спектра індукованих мутацій озимої пшениці, вивчити мутаційну мінливість і специфічність дії окремих мутагенів, створити мутанти з господарсько цінними ознаками.
При цьому ставилися наступні завдання:
1.Дослідити залежність частоти та спектра мутацій від експозиції намочування насіння озимої пшениці в розчинах хімічних мутагенів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ ПІДВИЩЕННЯ ЧАСТОТИ І РОЗШИРЕННЯ СПЕКТРА ІНДУКОВАНИХ МУТАЦІЙ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок